Kampanie reklamowe za granicą

Filmy polskie chcą promować się na wielu rynkach zagranicznych, na terenie Unii Europejskiej jak również USA, Bliskiego Wschodu, Azji.

Obecnie agencje marketingowe z naszego kraju współpracują z wieloma agencjami zagranicznymi, Dzięki czemu możemy wykupić reklamy w mediach takich jak telewizja, radio czy media elektroniczne. Dodatkowo możliwe jest także prowadzenie skutecznej kampanii reklamowych zewnętrznych, mogą być te reklamy na przystankach, billboardy, prowadzenie różnych kampanii mających na celu dotarcie do określonej grupy odbiorców.

Kampanie reklamowe za granicą

Skuteczna kampania reklamowa w najlepszych mediach zagranicznych

Możemy rozpocząć współpracę przykładowo z CNN, jest to najbardziej znany kanał informacyjny na świecie, który dociera do Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji oraz Ameryki Północnej. W tym przypadku możemy wykorzystać kampanie sportowe, sponsorowanie programów, umieszczenie reklam w odpowiednim otoczeniu, mogą być to przykładowo reportaże dotyczące Polski czy Europy Wschodniej. Oczywiście możemy targetować reklamę w zależności od zainteresowań oglądających, docierać do osób zainteresowanych finansami czy też turystyką. Wiele Polskich agencji samorządowych chce reklamować Polskę jako obszary turystyczne czy też atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Dlatego też wykorzystanie międzynarodowych kampanii reklamowych będzie w tym przypadku bardzo skuteczną reklamą.

Dostępna jest także reklama na terenie Niemiec, Francji, w tym przypadku dobrym pomysłem jest podjęcie współpracy z grupą RTL, które dociera do ponad 150000000 odbiorców na terenie całej Europy, posiada w portfolio ponad 100 kanałów telewizyjnych. Zatem możemy wybrać odpowiednie kanały, programy telewizyjne w których możemy umieścić naszą reklamę w bloku promocyjnym. Z pewnością wiele firmy poszukuje możliwości ekspansji w kierunku Europy Zachodniej, dlatego reklama w Niemczech z pewnością jestem często poszukiwana przez polskich przedsiębiorców.

Wiele polskich miast próbuję przyciągać turystów z całego świata, w tym przypadku reklama w najlepszych mediach zagranicznych z pewnością będzie dobrym pomysłem. Agencje marketingowe które specjalizują się w reklamie zagranicznej z pewnością mogą dobrać odpowiednio sposoby promocji. Mogą być to gazety, reklama telewizyjna, czy też media społecznościowe w internecie, które pozwolą nam docierać skutecznie do określonych grup odbiorców.