Kiedy rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Ostateczne odliczanie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio rozpoczęło się po tym, jak urzędnicy potwierdzili, że Igrzyska będą miały miejsce w latem 2021.

Wiadomość została entuzjastycznie przyjęta przez sportowców i kibiców z całego świata. Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich odbędzie się 23 lipca na Stadionie Olimpijskim o godzinie 20:00 czasu lokalnego, czyli o godzinie 13:0 0czasu polskiego. Ceremonia zamknięcia, która sygnalizuje koniec Igrzysk, odbędzie się 8 sierpnia w tym samym miejscu o godzinie 13:00 czasu polskiego. Ze względu na różnice czasowe wiele zawodów będzie odbywało się wcześnie rano polskiego czasu, oczywiście w ciągu dnia będziemy mogli liczyć na powtórki wydarzeń sportowych.

Kiedy rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Igrzyska Olimpijskie 2020 przesunięte o rok ze względu na pandemię

Pierwotny harmonogram, od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 r., został porzucony w marcu, na kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem igrzysk. Pomimo przesunięcia, pierwszego w historii Igrzysk impreza zachowała nazwę Tokio 2020. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odbędzie się rekordowa liczba 33 zawodów i 339 wydarzeń rozgrywanych w 42 miejscach. Zgodnie z nowymi przepisami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego kraj gospodarz może dodać nowe sporty do programu imprezy. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zadebiutują freestyle BMX, koszykówka 3 na 3, karate, surfing i skateboarding. Sportowcy będą rywalizować w zawodach baseballowych i softballowych na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy od Pekinu 2008.

Oczekuje się, że do Tokio przyjedzie ponad 11 000 sportowców oraz tysiące trenerów, członków zespołów, działaczy i dziennikarzy z całego świata. Prawdopodobieństwo, że przynajmniej część z nich przyniesie ze sobą wirusa, jest z pewnością bardzo duże. W Igrzyskach jednak nie wezmą udziału kibice, a wszyscy uczestnicy będą stale przechodzi testy na obecność koronawirusa. Dodatkowo wszyscy którzy przyjadą na Igrzyska Olimpijskie powinni być zaszczepieni w swoim kraju.

Warto zwrócić uwagę na terminarz, różnica czasu pomiędzy Polską a Japonią wynosi 7 godzin, dlatego też wydarzenia sportowe które będą odbywały się w Japonii po południu w Polsce będą transmitowane na żywo rano. Zatem należy dobrze prześledzić kalendarz tak aby obejrzeć wszystkie interesujące wydarzenie jakie zapewniają Igrzyska Olimpijskie 2021 terminarz z pewnością możemy znaleźć na internecie. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić kiedy występują Polacy, kiedy możemy oglądać zmagania drużyn oraz polskich sportowców.