Budowanie mięśni 101: wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli jesteś zainteresowany budowaniem mięśni, potrzebujesz dobrych rad, aby zacząć.

Ten artykuł zawiera przydatne informacje i porady, które pomogą Ci budować mięśnie. Przeczytaj i przeanalizuj każdą wskazówkę, aby w pełni zrozumieć informacje przed Tobą.Skoncentruj się na ćwiczeniu największych grup mięśniowych. Skoncentrowanie wysiłków na dużych grupach mięśniowych, takich jak plecy, klatka piersiowa i nogi, pomoże Ci szybciej budować mięśnie. Ćwiczenia takie jak przysiady, podciąganie, wyciskanie na ławce i pompki są do tego idealne. Tego rodzaju ćwiczenia są na ogół bardziej intensywne i pomagają zwiększyć syntezę białek.Pamiętaj, że mięśnie rosną w okresach odpoczynku, jeśli próbujesz budować mięśnie. Spróbuj więc ograniczyć trening siłowy do 2 lub 3 dni w tygodniu z jednym dniem odpoczynku. W dni wolne możesz skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczeń cardio, aby dać mięśniom odpocząć.Jeśli chciałbyś zbudować większą masę mięśniową, staraj się wykonywać mniej powtórzeń z większymi ciężarami. Będziesz musiał stopniowo zwiększać swoją wagę i starać się podnieść jak najcięższy, przez co najmniej pięć powtórzeń. Kiedy możesz żyć przez pięć powtórzeń, nadszedł czas, aby zwiększyć ciężary.Podczas gdy budowanie mięśni ogólnie odpowiada wzrostowi wagi, nie powinieneś się dziwić, jeśli ogólna waga nie wzrośnie. Twój brak przyrostu masy netto można łatwo przypisać utracie wagi spowodowanej spadkiem tkanki tłuszczowej, kompensującym przyrost masy mięśniowej. Istnieją różne narzędzia i techniki, które śledzą utratę tkanki tłuszczowej. Możesz je wykorzystać, aby to rozliczyć.Ważne jest, aby po sesjach treningowych zapewnić sobie wystarczającą ilość snu i odpoczynku. Znaczna regeneracja i naprawa mięśni następuje podczas snu. Brak odpowiedniej ilości snu może opóźnić wyniki, a także być niebezpieczny. Budowanie mięśni 101: wszystko, co musisz wiedzieć

Ponowne ćwiczenia bez odpowiedniej regeneracji mogą spowodować kontuzję lub chorobę.Świetnym sposobem na zmotywowanie się jest wyznaczanie celów krótkoterminowych, a kiedy już je osiągniesz, nagradzaj siebie.

Zachowaj motywację przez całą podróż, ponieważ przyrost masy mięśniowej wymaga poświęcenia czasu. Spraw, aby Twoje nagrody pokrywały się z Twoim celem, jakim jest zdobycie mięśni. Takich jak masaż. Zwiększają przepływ krwi do mięśni i mogą pomóc w regeneracji w dni wolne.Spożywaj więcej kalorii każdego dnia. Jeśli próbujesz przybrać na wadze, będziesz musiał więcej jeść. Upewnij się, że te kalorie pochodzą ze zdrowej żywności, nie dawaj się nasycić tylko śmieciami, to ci w ogóle nie pomoże.Podczas ćwiczeń musisz zawsze używać obu stóp. Chociaż modne stało się wykonywanie ćwiczeń siłowych tylko jedną nogą, nie powinieneś tego robić, jeśli nie musisz. Nie stawianie obu stóp na ziemi zmusza twoje ciało do równowagi, co odwraca uwagę od mięśni, na których próbujesz się skupić.Odpowiedni odpoczynek jest ważny dla twojego programu budowy mięśni. Twoje ciało może najlepiej regenerować się po zmęczeniu mięśni, gdy odpoczywasz, więc upewnij się, że śpisz co najmniej 8 godzin w nocy. Niezastosowanie się do tego może nawet spowodować poważne obrażenia, jeśli twoje ciało stanie się nadmiernie zmęczone.Użyj stojaka, aby zapobiec zmiażdżeniu cię sztangą podczas wykonywania dużego przysiadu. Wiele stojaków do przysiadów zawiera szpilki, które można ustawić poniżej maksymalnej głębokości przysiadów. Jeśli dojdziesz do niepowodzenia na powtórzeniu, możesz po prostu pozwolić, aby ciężar spadł na te agrafki. Dlatego nie musisz się martwić, że podniesiesz więcej, niż jesteś w stanie.Skorzystaj ze wskazówek, których się tutaj nauczyłeś i wykorzystaj je we własnym życiu. Pozostań skupiony i zaangażowany, a zaczniesz realizować swoje marzenie o twardym jak skała ciele. Pamiętaj, że zmiana nie nastąpi od razu, potrzeba czasu, aby zbudować masę mięśniową i wzmocnić ciało.