Jak należy stosować produkty z filtrem przeciwsłonecznym

Filtr przeciwsłoneczny jest ważnym sposobem ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Przy tak szerokim zakresie produktów do wyboru, trudno jest podjąć decyzję, która opcja jest najlepsza. Produkty przeciwsłoneczne są sprzedawane w wielu sklepach i drogeriach i chętnie kupowane, ponieważ chronią przed rakiem i innymi chorobami skóry, spowodowanymi promieniowaniem ultrafioletowym. Etykieta produktu z filtrem przeciwsłonecznym musi zawierać numer współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF), aby wskazać poziom ochrony przed promieniami UVB, i określić, czy pomyślnie przeszedł test szerokiego spektrum promieniowania ultrafioletowego UVA. Filtr przeciwsłoneczny należy nakładać około 15 minut przed wyjściem na słońce i nakładać go co najmniej raz na 2 godziny. Jeśli wchodzimy do wody i pływamy należy go nakładać co 40 minut lub częściej, jeśli tak zaleca producent. Potrzebna do pokrycia ciała ilość będzie zależeć od formuły produktu, w zależności od tego, czy jest to balsam, krem, mus, spray czy żel, użyjemy różnych ilości kosmetyku.

Najlepiej jest nakładać grubszą warstwę produktu, aby uzyskać najbardziej skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.

Ważne jest również zakrycie całej odsłoniętej powierzchni skóry, w tym obszarów, o których łatwo zapominamy, takich jak tył uszu i stopy. Pamiętaj, aby ponownie nakładać krem przeciwsłoneczny co godzinę, jeśli dużo się pocisz lub pływasz. Jeśli chodzi o SPF, nie używaj współczynnika niższego niż 30 dla dłuższych ekspozycji na słońcu. Szeroki wybór produktów do ochrony skóry przed słońcem znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/produkty-urban-sunblock/. Preparaty naturalne na bazie tlenku cynku i dwutlenku tytanu, czyli mineralne filtry przeciwsłoneczne, mogą oczywiście być stosunkowo gęste. Istnieją jednak lekkie, nietłuste, nielepiące formuły kremów i balsamów przeciwsłonecznych, które stają się niewidoczne po nałożeniu i są komfortowe w odczuciu po nałożeniu na skórę. Aby zmaksymalizować ochronę, najlepiej nałożyć krem przeciwsłoneczny na koniec po nawilżeniu skóry.