Jak przygotować się do spływu kajakowego? Spływ kajakowy Sanem

Spływ kajakowy Sanem to doskonała forma rekreacji i spędzania wolnego czasu podczas pobytu w Bieszczadach. Jest to świetny sposób zarówno na zwiedzanie i podziwianie pięknych okoliczności dzikiej, bieszczadzkiej przyrody, ale również spędzania czasu ze znajomymi czy integracji. Spływy są możliwe w sezonie od kwietnia do września a ich dostępność jest zależna przede wszystkim od stanu wody, na który duży wpływ ma jakość pogody oraz ilość opadów atmosferycznych. W ulewnych okresach stan wody może być zdecydowanie za wysoki do zorganizowania spływu, natomiast w suchych zbyt niski. Wówczas trasa byłaby wyboista, niewygodna i bardziej odstraszała turystów niż ich przyciągała.

Jak wygląda organizacja spływu kajakowego Sanem?

Spływ kajakowy Sanem to doskonała forma rozrywki zarówno dla zorganizowanych grup i wycieczek, jak i rodzin z dziećmi. Jest to bardzo bezpieczna forma rozrywki, ponieważ każdy spływ odbywa się pod okiem profesjonalnie wyszkolonej obsługi, która nie tylko służy radą i podstawowym przeszkoleniem, ale również wyposaży nas w niezbędny sprzęt. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników natury oraz kontaktu z dziką przyrodą, jakiej możemy zaznać tylko w Bieszczadach.

Wycieczka kajakiem po Sanie to uzupełnienie zwiedzania regionu oraz możliwość dostarczenie sobie wrażeń jakich nie dostaniemy nigdzie indziej. Jest to również odskocznia od gwaru zatłoczonego turystami miasta Sanoka. Wyprawa dostarcza adrenaliny i niezapomnianych wrażeń, a wszystko to jest zorganizowane i w stu procentach bezpieczne. Organizacją i rezerwacją spływu zajmują się doświadczeni pracownicy, którzy oprócz relaksu w naturalnym środowisku mogą zorganizować również integracyjne ognisko z regionalnymi przysmakami. Spływy zabezpieczane są przez profesjonalnie wyszkolonych ratowników, który zapewniają bezpieczeństwo i komfort wyjazdu.

Co zabrać ze sobą na kajaki?

Piękna, dzika przyroda oraz ciepła, letnia aura to najbardziej zachęcające okoliczności do zorganizowania spływu kajakowego. Najważniejsze o czym musimy pamiętać wybierając się na tego rodzaju wypoczynek to własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych współtowarzyszy.

Bardzo ważna podczas spływu kajakowego Sanem jest kamizelka asekuracyjna, która jest obowiązkowa podczas spływu. Nie wolno wsiadać na kajak bez kamizelki ratunkowej, ponieważ jest to zachowanie nieodpowiedzialne, nawet jeżeli jesteśmy wytrawnymi pływakami powinniśmy mimo wszystko założyć na siebie podstawową ochronę. Zapewnia ona szybkie wypłynięcie na powierzchnię, szczególnie w przypadku nieoczekiwanego wpadnięcia do wody jednego z uczestników imprezy.

Bardzo przydatny może się również okazać gwizdek ratunkowy, który pozwala na zasygnalizowanie, że coś się wydarzyło i potrzebujemy pomocy od organizatorów spływu. Nie powinniśmy również zabierać ze sobą telefonu komórkowego, jeżeli nie jest on wodoodporny. Wiele firm oferuje zupełnie wodoszczelne telefony, które nawet po długim kontakcie z woda pozostaną nienaruszone. Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu, lepiej zostawić go przed wypłynięciem. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wodoszczelna torebka, do której schowamy swoją elektronikę, którą koniecznie chcemy mieć przy sobie. Wówczas ryzyko przemoczenia sprzętu zostaje zminimalizowane.

Spływ kajakowy Sanem to duży wydatek energetyczny dla naszego organizmu, szczególnie jeżeli wybieramy dłuższe lub bardziej skomplikowane trasy. Na taką wyprawę należy zabrać ze sobą prowiant, aby nie opuściły nas siły w trakcie wycieczki. Jedzenie powinno być przechowywane w wodoszczelnej beczce lub pojemniku, który zapewni, że nie dostanie się do niego wilgoć i będziemy mogli z niego korzystać przez cały dzień.

Spływ kajakowy Sanem ma nam zapewnić przede wszystkim radość i dobrą zabawę oraz niepowtarzalne wspomnienia z wycieczki. Liczy się więc przede wszystkim dobra atmosfera oraz odpowiednie przygotowanie, które zapewni nam bezpieczeństwo i dobry nastrój przez cały czas trwania wyprawy i zapewni bezpieczny powrót bez niespodzianek.