Jak wybrać idealny stolik kawowy lub ławę

Stoliki kawowe oraz ławy stanowią punk centralny dobrze urządzonego salonu, stawiane są zazwyczaj w pobliżu kanapy lub pomiędzy fotelami.

Będąc miejscem do odstawiania gorących napojów, szklanek, talerzyka czy kieliszków, a także odkładania czasopism czy książki, oczekuje się, że będą one nie tylko wytrzymałe i odpowiedniej wielkości, ale jednocześnie będą wyglądać stylowo.

Jak wybrać idealny stolik kawowy lub ławę

Stolik kawowy i ława dobrze komponują się z wystrojem wnętrza

W salonie stolik kawowy lub ława pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. W przypadku takich dodatkowych stolików rozmiar ma znaczenie. Musisz dokładnie rozważyć, jak stolik będzie wyglądał w zestawieniu z innymi meblami i dywanikiem, na którym może stać. Unikaj niebezpiecznie ostrych rogów, jeśli masz małe dzieci, i pamiętaj, że każda powierzchnia blatu wymaga innej konserwacji. W sprzedaży znajdziemy różnego rodzaju ławy i stoliki kawowe, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedni mebel pasujący do przestrzeni. Odpowiednio obrany stolik kawowy może naprawdę uzupełnić wygląd salonu. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego i niecodziennego, zwróć uwagę na sklepy z antykami i internetowe sklepy z dekoracyjnymi meblami.

Czasami pojedynczy stół w pokoju po prostu nie wystarczy. Jeśli siedzenia są rozstawione, kilka mniejszych stolików kawowych oraz ława zapewni wszystkim dostęp do blatów, na które można odstawić talerzyk czy filiżankę. Jeśli kupisz pasujące modele, można je będzie w razie potrzeby połączyć ze sobą. Orientacyjnie, blat stolika kawowego lub ławy powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość jak siedziska otaczających je mebli, chociaż nieco niższe mogą sprawdzić się równie dobrze. Unikaj jednak zbyt wysokich stolików, ponieważ niewygodnie jest sięgać w górę, aby odstawić kubek czy szklankę na stolik kawowy lub ławę, a może to również zablokować widoczność w pokoju. Blaty stolików są zazwyczaj wykonane z drewna lub szkła, natomiast nogi stolików i ław znajdziemy drewniane lub metalowe.

Jeśli szukasz stolika kawowego lub ławy w ciekawej i oryginalnej formie, zajrzyj na stronę https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/. Znajdziesz tam wiele inspiracji, które z pewnością pomogą dobrać odpowiedni mebel pasujący wielkością i stylem do każdego pokoju.