Jak wybrać najlepsze schody do domu i biura?

Projektujący dom, często musimy uwzględnić schody, które będą łączyły poszczególne kondygnacje.

Dostępne są różne materiały, schody metalowe, drewniane czy też szklane, które zastosujemy na różnych klatkach schodowych. Mogą być to także schody wstęgowe, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca, bardzo dobrze sprawdzą się w wielu budynkach, gdzie nie możemy zaprojektować tradycyjnej klatki schodowej.

Jak wybrać najlepsze schody do domu i biura?

Gdzie można zastosować schody wstęgowe?

Schody wstęgowe możemy zastosować w różnych budynkach, w domach jednorodzinnych, biurach, sprawdzają się także na zewnątrz. Mogą dobrze dopasować się do kształtu budynków zaokrąglonych, dzięki nim możemy zaoszczędzić nieco miejsca, mogą być to schody biegnące przy ścianie z jedną barierką. Materiał na schody wybieramy na podstawie innych elementów architektonicznych, które znajdują się w naszym domu. Jeżeli posiadamy podłogę drewnianą czy też parkiety, dobrym pomysłem mogą być stopnie z drewna, dobrane kolorystycznie do naszej podłogi.

Projektując swoje klatkę schodową należy wziąć pod uwagę dostępną powierzchnię, wysokość piętra, oraz oczywiście estetykę. W przypadku domów nowoczesnych możemy zastosować schody metalowe lub też szklane, obecnie stopnie ze szkła hartowanego cieszą się dużą popularnością. Warto wybrać materiał antypoślizgowy, który zapewni bezpieczeństwo. Należy brać pod uwagę przepisy budowlane, dobrać odpowiednią wysokość pomiędzy poszczególnymi stopniami, dobrać odpowiednią wysokość barierki. Przepisy określają, iż zabezpieczenie przestrzeni otwartej powinno polegać na zastosowaniu barierki o wysokości 110 cm. Projektując schody możemy wykorzystać przestrzeń znajdującą się pod stopniami, możemy stworzyć tam szafki, dodatkowe miejsce na przedmioty codziennego użytku. Dodatkowo stosuje się obecnie podświetlenie schodów, mogą być to panele LED, które dodatkowo podniosą bezpieczeństwo.

Jeżeli poszukujemy firmy, która wykona dla nas schody wstęgowe, możemy zapoznać się z ofertą na stronie https://tierspol.pl/schody-wstegowe/. Realizacje mogą dotyczyć wszystkich typów schodów, będą to schody zewnętrzne, jak również wewnętrzne, wykonane z drewna, metalu, czy też szkła. Firma może doradzić nam wybór odpowiedniego rodzaju schodów, które najlepiej będą pasowały do naszej przestrzeni użytkowej, dodatkowo będziemy mogli wybrać kolorystykę czy też szerokość.