Jak zabezpieczyć nasz balkon przed dzikimi zwierzętami?

Dodatkowym zabezpieczeniem naszego domu w bloku może być siatka na balkonie, z pewnością nie uchroni nas ona przed złodziejami, jednak może być bardzo skuteczna ochroną przed różnego rodzaju zwierzętami, ptakami które nie są mile widziane na wielu balkonach.

Z pewnością wiele ptaków jest problem ze względu na pozostawione przez nie nieczystości, wówczas balkony oraz poręcze pokryte są ptasimi nieczystościami to z pewnością jest niehigieniczne i czasem trudne także w usunięciu. Dlatego też w tym przypadku odpowiednie osiatkowanie naszego balkonu będzie doskonałym pomysłem.

Jak zabezpieczyć nasz balkon przed dzikimi zwierzętami?

W czym pomoże osiatkowanie balkonu?

Jeżeli nasz balkon znajduje się na parterze lub też blisko drzewa, możemy mieć problem z wiewiórkami czy też bezdomnymi kotami, które mogą odwiedzić nas w poszukiwaniu jedzenia, czasem mogą się pojawić także takie zwierzęta jak lisy, dlatego też powinniśmy chronić się przed tego rodzaju ciekawskimi gośćmi. Naturalnie obecnie możemy zakupić bardzo uniwersalne siatki na balkon które będą pasowały do każdego rodzaju balkonu, można także wykorzystać specjalne stelaże jeżeli nie będziemy mieli możliwości przyczepienia ich do elewacji. W tym przypadku warto skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową dowiedzieć się jak wygląda możliwość montażu tego rodzaju rozwiązań.

Będziemy chcieli aby siatka nie rzucała się zbyt w oczy, dlatego też będziemy mogli wybierać różne kolory, może być to biała siatka czy też w kolorze zielonym lub brązowym, wszystko oczywiście będzie zależało od tego w jakim kolorze jest nasz balkon czy też elewacja na naszym budynku. Wówczas będziemy mogli dobrać odpowiednią siatkę która nie tylko odpowiednio zabezpiecza, ale także dobrze wygląda, nie rzuca się w oczy, nie sprawia wrażenia zamkniętej klatki.

Z pewnością odpowiednie osiatkowanie balkonu to także zapewnienie bezpieczeństwa naszym zwierzętom które z pewnością lubią siedzieć na balkonie, mogą być to przykładowo koty, które lubią polować na różnego rodzaju ptaki które będą przebywały na naszym balkonie. Wówczas może dojść do nieszczęśliwego wypadku kiedy nasz kot polując na gołębia czy też wróbla może wypaść z balkonu i zrobić sobie krzywdę. Dlatego też tego rodzaju zabezpieczenia polecane są posiadaczom różnego rodzaju zwierząt którzy mieszkają w bloku.