Potrzebujesz porady dotyczącej ekologicznego ogrodu? Nie szukaj dalej niż te pomysły!

Szał organiczny, który obecnie ogarnia naród, jest dobry pod wieloma względami.

Jest jednak jeden obszar, w którym żywność ekologiczna zawodzi przeciętnego człowieka, a jest to niewiarygodnie wysoka cena produktów. Jeśli chcesz wyprodukować trochę domowej żywności ekologicznej, te wskazówki pomogą Ci to zrobić.Zamiast wyrywać chwasty, zamień je w pokarm dla swojego ogrodu. Niektóre chwasty, takie jak Lamium lub Chickweed, są trudne do usunięcia pojedynczo. Zamiast tego, używając ostrej łopaty lub szpadla, podetnij pod chwastami i odwróć je, upewniając się, że wszystkie liście są zakopane. Chwasty gniją, dostarczając glebie składników odżywczych, takich jak kompostowanie.Używaj ściółki w swoim ekologicznym ogrodzie. Ściółkowanie pomaga zachować wilgoć i pomaga dostarczać składniki odżywcze rosnącym roślinom. Powinieneś spróbować użyć co najmniej trzycalowej warstwy ściółki we wszystkich swoich łóżkach. Sprawi również, że Twoje łóżka ogrodowe będą wyglądały jak profesjonalnie wykończone.Poznaj swoją glebę. Zanim zaczniesz planować i sadzić swój ogród, sprawdź pH gleby. Kwasowość lub zasadowość gleby ma ogromny wpływ na rodzaje upraw, które mogą odnieść sukces na działce. Wykonaj odczyty z kilku różnych obszarów ogrodu, ponieważ pH może się różnić w zależności od miejsca. Dostosuj glebę lub rośliny w zależności od tego, co znajdziesz.Oblicz, ile wody naprawdę potrzebują Twoje rośliny. Cieńsze rośliny zazwyczaj potrzebują więcej wody; mają większą powierzchnię przy mniejszej pojemności do magazynowania wody. Rośliny o dużych, grubych, woskowatych liściach są często bardziej odpowiednie do środowisk pozbawionych wody. Nadmierne podlewanie może również powodować problemy z roślinami z powodu wzrostu drobnoustrojów na ich korzeniach.Nie trać czasu i energii na noszenie węża, który trudno odłożyć. Zdobądź parę lub bębny na wąż, aby utrzymać wąż w porządku. Potrzebujesz porady dotyczącej ekologicznego ogrodu? Nie szukaj dalej niż te pomysły!

Możesz kupić stacjonarny bęben na wąż, aby trzymać wąż na ścianie, ale możesz też znaleźć przenośne bębny, jeśli chcesz nosić wąż po ogrodzie.Użyj kompostu, aby nakarmić swoje uprawy.

W ogrodnictwie ekologicznym kompost jest niezbędny do przetrwania twoich roślin. Domowa kupa kompostu jest świetnym, niedrogim źródłem kompostu. W kompoście można użyć wielu resztek jedzenia, trawy i suchych liści. Unikaj jednak gotowanej żywności, popiołu i odchodów zwierzęcych w stosie organicznego kompostu.Zwalczanie chwastów w Twoim ekologicznym ogrodzie będzie trudniejsze niż w konwencjonalnym ogrodzie, ponieważ nie możesz używać chemicznych herbicydów. Jednym z najlepszych sposobów zwalczania chwastów bez użycia środków chemicznych jest tworzenie okrywy gruntowej za pomocą ściółki. Zachowaj ścinki drzew i ścinki trawy z innych miejsc w ogrodzie i rozłóż je wokół roślin na głębokość około 3 cali. To powinno wystarczyć, aby chwasty nie mogły kiełkować i rosnąć.Jeśli Twój ekologiczny ogród używa pojemników, być może będziesz musiał zamienić sadzonki na większe pojemniki, gdy z nich wyrosną. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że trzymasz sadzonki za liście i korzenie. Mówiąc bardziej konkretnie, należy unikać dotykania łodyg, ponieważ są one wyjątkowo kruche i można je łatwo uszkodzić. Po zamianie pojemników zaleca się podlewanie korzeni, ponieważ pomoże im to wtopić się w nowe środowisko.Jak wspomniano na początku tego artykułu, żywność ekologiczna jest bardzo droga. Nawet coś takiego jak zwykła paczka selera może kosztować nawet o 150 procent więcej, jeśli jest ekologiczne. Upewnij się, że zawsze możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli zajdzie taka potrzeba, korzystając z tych wskazówek. Niezależnie od Twoich potrzeb, pomocne mogą być właśnie przeczytane wskazówki.