Pożyczki celowe dla przedsiębiorców

Właściciele firm mogą obecnie liczyć na bardzo interesujące wsparcie finansowe w postaci pożyczek lub kredytów celowych.

Wiele banków a także instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki może zaproponować nam wsparcie finansowe na spłatę zaległości w stosunku do Urzędu Skarbowego czy też zakładu ubezpieczeń społecznych. Obecnie niektóre firmy zwłaszcza z branży gastronomicznej, hotelarskiej mogą mieć problemy z płynnością, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dlatego też niekiedy mogą potrzebować wsparcia, pożyczki, dzięki której mogą wyjść z długów.

Pożyczki celowe dla przedsiębiorców

Jak otrzymać pożyczkę na spłatę ZUS?

W przypadku kiedy prowadzimy restauracje z pewnością ilość opłat jakie musimy wnosić co miesiąc za lokal, energię elektryczną, oraz media jest dość duża. Dodatkowo dochodzi wynagrodzenie oraz ubezpieczenie pracowników czy też podatki, w tym przypadku wielu właścicieli firm z branży gastronomicznej może zastanawiać się jakie opłaty zrobić przy ograniczonym budżecie. W przypadku jeżeli nie zapłacimy składek ZUS sprawa może zostać skierowana do sądu, może grozić nam egzekucja komornicza. Dlatego też nie powinniśmy dopuścić do powstania należności w stosunku do zakładu ubezpieczeń społecznych.

W celu uzyskania tego typu pożyczki powinniśmy przedstawić pewne dokumenty, może być PIT za poprzedni rok, jednak w tym przypadku instytucje finansowe nie będą wymagały dokumentów o niezaleganiu ze składkami. Z pewnością procedury uzyskania pożyczki będą znacznie ułatwione, dzięki czemu możemy uzyskać kwotę, która pozwoli na spłacenie zaległości. Oczywiście pieniądze te mogą zostać przelane bezpośrednio na nasze konto ZUS, wiele firm finansowych w takim przypadku ogranicza formalności do minimum. Często przedsiębiorca w przypadku małej kwoty może otrzymać ją na podstawie oświadczenia. W przypadku większej kwoty mogą być to dokumenty wystawione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy też możemy otrzymać je drogą elektroniczną logując się na nasze konto PUE ZUS.

Oczywiście pożyczka na spłatę zus może być rozłożona na odpowiednią ilość rat, dzięki czemu nie będziemy jej zbytnio odczuwali w ciągu kolejnych miesięcy, może to pozwolić nam na wyjście z długów, powrót do normalnego funkcjonowania na rynku.