Przeczytaj te wskazówki przed zaprojektowaniem witryny internetowej

Czy chciałeś mieć stronę internetową, która naprawdę zaprezentuje Twoją markę? Czy możesz wymienić podstawowe czynniki sukcesu witryny internetowej? Projektowanie stron internetowych jest głównym czynnikiem.

Jeśli nie masz dobrego projektu, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu. Nie martw się jednak, ponieważ ten artykuł może pomóc. Poniższe wskazówki nauczą Cię, jak planować, rozwijać i projektować stronę internetową.Kiedy projektujesz stronę internetową, ważne jest, aby mieć odpowiednią pisownię i gramatykę. Oprócz sprawdzania pisowni w treści poproś znajomego lub współpracownika o sprawdzenie wszystkiego. Dobra pisownia i gramatyka w witrynie pomogą nadać jej profesjonalny charakter, a odwiedzający będą bardziej skłonni do powrotu.Upewnij się, że Twoje strony internetowe nie są zbyt długie. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie, a jeśli najważniejsza treść znajduje się „pod zakładką”, może nawet nie zostać przeczytana. Jeśli masz dużo powiązanych treści, które muszą pozostać razem, rozważ podzielenie ich na sekcje i dodanie linków do każdej sekcji.Aby ułatwić odwiedzającym Twoją witrynę odnalezienie drogi do domu, zawsze umieszczaj link do swojej strony głównej na każdej stronie witryny. Widoczny link do strony głównej umożliwia czytelnikowi łatwy powrót do punktu wyjścia. Jeśli nie masz linku do strony głównej, odwiedzający mogą być sfrustrowani i całkowicie opuścić witrynę.Nie używaj migającego, przewijanego tekstu ani innych animacji. Unikaj również dźwięków lub muzyki odtwarzanej automatycznie. Wszystkie te rzeczy rozpraszają użytkowników i nie zapewniają niczego wartościowego. Przeczytaj te wskazówki przed zaprojektowaniem witryny internetowej

Ponadto prędkości połączeń różnią się w zależności od odwiedzającego witrynę i nie wszyscy mają tę samą prędkość.

Ci użytkownicy z wolniejszymi połączeniami będą ponownie zgłaszać wolno ładujące się elementy Twojej witryny.Upewnij się, że wszystko jest łatwe do zlokalizowania w Twojej witrynie. Zastanów się, jak będzie wyglądać wszystko w Twojej witrynie. Gdy treść jest losowo rzucana na Twoją witrynę, bez zastanowienia się nad jej układem, utrudniasz pracę osobom, których korzystanie z Twojej witryny zapewnia Twój sukces w Internecie – odwiedzającym Twoją witrynę.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.W przypadku tagów graficznych zawsze staraj się zawierać krótki opis w atrybucie ALT. Jest to dobre nie tylko dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ale jest również korzystne dla użytkowników niedowidzących, którzy polegają na czytnikach ekranu do opisywania zawartości tagów graficznych. Postaraj się, aby opis był jak najkrótszy i jak najbardziej opisowy.Dodaj funkcję wyszukiwania do strony internetowej. Gdy odwiedzający odwiedzają Twoją witrynę, chcą łatwo znaleźć to, czego szukają. Funkcja wyszukiwania słów kluczowych ułatwi użytkownikom znalezienie odpowiedniej strony w Twojej witrynie, zwłaszcza jeśli projektowana witryna jest bardzo złożona.Jeśli oczekujesz, że wiele osób będzie współtworzyć treść witryny, dobrym pomysłem może być włączenie systemu zarządzania treścią (CMS) do projektu witryny. CMS ułatwi wszystkim dodawanie i aktualizowanie treści bez konieczności posiadania wysokiego poziomu wiedzy technicznej. Systemy te są łatwe w obsłudze i mogą znacznie usprawnić publikowanie treści na stronie internetowej.Czy nadal chcesz zbudować świetną stronę internetową? Czy jesteś teraz bardziej świadomy rzeczy, które składają się na dobrą stronę internetową? Czy zdobyłeś dodatkowe informacje dotyczące projektowania stron internetowych? Czy możesz wykorzystać zdobytą wiedzę i zastosować to w swojej witrynie? Tak, więc idź zrób to!