Basen do ćwiczeń pływackich

Osoby aktywne które uprawiają sport mogą obecnie skorzystać z basenów niewielkich rozmiarów, które posiadają systemy przeciwprądu czyli tworzonego przez pompę ciśnienia wody w taki sposób aby można było pływać pokonując opór wody w małym basenie.

Wówczas pływamy w miejscu, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali basenu o dużych rozmiarach. Z pewnością jest to zaleta, ponieważ mogą tego typu basen wybrać, osoby które posiadają mniejszą działkę, często są to gotowe baseny ze stali nierdzewnej, które są łatwe w instalacji.

Basen do ćwiczeń pływackich

Przydomowy basen z systemem przeciwprądu

Dodatkowo baseny tego rodzaju mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju dysze przeznaczone do masażu, mogą posiadać także wiele różnych dodatków, mogą być to leżanki czy też drabinki. Często stosuje się baseny przelewowe, dzięki czemu woda, która wydostaje się z basenu trafia do specjalnej kratki a następnie do oczyszczania. Za oczyszczanie wody odpowiada jeden lub też cały system filtracyjny, który posiada kilka filtrów, następnie oczyszczona woda wraca do obiegu. Innym rozwiązaniem może być odprowadzanie wody przelewowej do ścieków. Należy uwzględnić odpowiednie wyposażenie takie jak pompy, systemy filtracyjne, pamiętajmy także aby dostęp do filtrów był łatwy, aby można było je wymieniać lub też oczyścić.

Baseny mogą mieć różną głębokość, w przypadku jeżeli poszukujemy basenu z systemem przeciwprądu w zupełności może wystarczyć na basen o głębokości półtora metra. Możemy oczywiście wybrać różną wielkość, która będzie dostosowana do wielkości powierzchni przed naszym domem. Oczywiście systemy przeciwprądu mogą posiadać różne systemy sterowania, w tym przypadku możemy wykorzystać pilot czy też przyciski umieszczone w basenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być także opóźnienie czasowe wyłączenia, wówczas możemy zaplanować czas treningu, po którym dysza wyłączy strumień wody.

Z pewnością basen z systemem przeciwprądu to możliwość nie tylko wypoczynku ale także ćwiczeń pływackich. Obecnie możemy wybrać baseny z dyszami o różnej mocy, także z regulowaną siłą prądu, które możemy wyposażyć w systemy odpływowe, systemy oczyszczania. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać basen odpowiedni do własnych potrzeb.