Jakie kosmetyki wybrać w czasie ciąży?

W czasie ciąży zachodzi wiele zmian, szczególnie na skórze.

W zależności od tego, jak skóra reaguje na nieunikniony wzrost poziomu hormonów, który występuje w czasie ciąży, możesz skończyć z suchymi lub tłustymi plamami, rozstępami, brzydkimi pieprzykami, swędzącym brzuchem. Może się także okazać, że dotychczasowe produkty do pielęgnacji skóry nagle stają się zbyt szorstkie dla bardzo wrażliwej skóry. Wiele tych zmian znika po urodzeniu dziecka, jednak trzeba poradzić sobie z nowymi problemami. Trzeba zatem odświeżyć apteczkę produktami, które nie tylko pielęgnują skórę, ale nie szkodzą rozwijającemu się dziecku. Bardzo ważne jest, aby unikać produktów uznanych za niebezpieczne w czasie ciąży. Zawsze dobrze jest być świadomym składników produktów kosmetycznych. Oprócz wyeliminowania kofeiny i alkoholu, ciąża oznacza także wyeliminowanie niektórych składników z rutyny pielęgnacyjnej. Ciąża z pewnością może mieć wpływ na skórę, ale jej wpływ jest różny w zależności od kobiety. Ciężarne matki mogą zauważyć trądzik, przebarwienia, ślady na skórze, zwiększoną przetłuszczanie się lub wysypki wszystko to z powodu hormonów ciąży. Jakie kosmetyki wybrać w czasie ciąży?

Tradycyjne kosmetyki mogą zawierać wiele składników kosmetycznych i pielęgnacyjnych, które mogą bezpośrednio wpływać na zdrowie płodu.

Kobiety muszą zwracać uwagę na na formaldehyd znajdujący się w zabiegach prostowania włosów, lakierach do paznokci i kleju do rzęs, heksahydrat chlorku glinu znajdujący się w antyperspirantach, który zapobiega poceniu się. Problemem mogą być także samoopalacze, oraz wiele innych kosmetyków, trzeba oczywiście sprawdzać wszystkie składniki we wszystkich kosmetyków jakich używamy w czasie ciąży. Oczywiście w drogeriach i sklepach internetowych znajdziemy wiele różnych produktów które przeznaczone są specjalnie dla kobiet w ciąży. Na kosmetyki należy także zwracać uwagę po urodzeniu, kiedy karmimy nasze dziecko. Z pewnością kosmetyki dla kobiet w ciąży nie mogą uczulać, często także dotychczas używane kosmetyki mogą być już nieodpowiednie.