Jak poradzić sobie z łysieniem?

Bardzo poważnym problemem jaki dotyka wiele osób łysienie, kiedy zauważymy nadmierne wypadanie włosów, wówczas trzeba będzie znaleźć przyczynę.

Często wypadanie włosów może być związane z genetyką, tendencję do łysienia możemy odziedziczyć po naszych przodkach. Oczywiście innym problemem wpływającym na utratę włosów może być także choroba, zatem jeżeli zauważymy nadmierne wypadanie włosów, wówczas powinniśmy udać się do lekarza, możemy skorzystać z pomocy dermatologa który będzie mógł pomóc nam zidentyfikować problem.

Jak poradzić sobie z łysieniem?

Przeszczep włosów pozwoli uzupełnić braki

Osoby, które mają problem z łysieniem mogą zdecydować się na przeszczep włosów. Wówczas zostają wszczepione włosy wraz z cebulkami. Dzięki temu można zakryć objawy łysienia. Obecnie przeszczep włosów wykonują salony kosmetyczne. Jest to rzecz wstydliwa w szczególności dla kobiet, jednak można zauważyć, że również mężczyźni coraz częściej decydują się na przeszczep włosów. Duży postęp w medycynie estetycznej i sprawił iż jest to obecnie dość prosty zabieg, można w ciągu jednego dnia odzyskać włosy na powierzchni całej głowy. Oczywiście należy znaleźć klinikę która będzie mogła w sposób profesjonalny dokonać przeszczepu.

Przeszczep włosów będzie najczęściej polegał na pobraniu fragmentu skóry która zawiera mieszki włosowe, możemy pobrać je z tyłu głowy, następnie wszczepić w miejscach gdzie straciliśmy włosy. Oczywiście jest to zabieg bezbolesny, obecnie nie pozostawia on także dużych śladów, w tym przypadku szybko następuje także gojenie. Naturalnie możemy także wykonać zabieg polegający na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, w tym przypadku skóra nie zostanie naruszona, nie powstaną żadne ślady. Oczywiście jest to dość długi proces, jednak sposób uzyskać bardzo dobre efekty.

Możemy zdecydować się także na przeszczep włosów za granicą, warto zwrócić uwagę iż przykładowo w Turcji możemy znaleźć kliniki które specjalizują się w przeszczepianie włosów. Z pewnością w przypadku kiedy chcemy uzupełnić duże braki może być to bardzo dobry pomysł ze względu na niższą cenę, nawet biorąc pod uwagę koszty przejazdu i pobytu na miejscu. Dlatego przeszczep włosów w Turcji obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem, decyduje się na niego wiele osób które chcą odzyskać dawną fryzurę.