Co należy wiedzieć o rodzajach szkoleń PDR?

Obecnie na terenie naszego kraju znacząco rośnie zainteresowanie wieloma typami usług motoryzacyjnych.

Do tego grona zaliczają się między innymi czynności promowane i opisywane z wykorzystaniem skrótu PDR. Jest to skrót od angielskiego określenia „Paintless Dent Repair” i oznacza on likwidację wgnieceń karoserii bez konieczności wykonywania prac lakierniczych. Zwykle metoda ta pozwala na przywrócenie idealnego stanu pojazdu po stłuczce na parkingu, gradobiciu lub celowym uszkodzeniu przez wandali. Technicy PDR cieszą się sporą popularnością, wieloma zleceniami i dobrymi zarobkami, więc wielu ludzi decyduje się brać udział w szkoleniach w tym zakresie.

Co należy wiedzieć o rodzajach szkoleń PDR?

Oferty profesjonalnych firm szkoleniowych

Na terenie naszego kraju działa wiele różnych firm specjalizujących się w organizowaniu szkoleń powiązanych ze wspomnianymi wyżej czynnościami PDR. Zależnie od potrzeb i wymagań klientów, oferty szkoleniowe takich firm są dość zróżnicowane. Bardzo popularne są wysoce intensywne szkolenia trwające około 5 dni. Takie kursy pozwalają na szybkie przyswojenie istotnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych pod okiem instruktorów posiadających stosowne kwalifikacje i doświadczenie.

Warto też zwrócić uwagę na dłuższe szkolenia zajmujące zwykle około 10 dni. W tej sytuacji zagadnienia są podobne, jednak większa ilość czasu sprawia, że kursanci nie muszą uczyć się w tempie, które jest dla nich zbyt szybkie oraz mogą dokładniej utrwalać swoją wiedzę lub zdobyte umiejętności w ramach ćwiczeń praktycznych. Tutaj również uczestnicy kursów mają zapewnione fachowe porady, pomoc oraz opiekę instruktorów dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Profesjonalne szkolenia PDR organizowane przez wyspecjalizowane firmy, takie jak między innymi szkoleniepdr.pl, umożliwiają zdobycie cennych umiejętności oraz wiedzy i specjalnych certyfikatów stanowiących potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji. Dzięki temu osoby szukające zatrudnienia są w stanie zwiększyć swoją wartość rynkową, a fachowcy, którzy już działają w branży motoryzacyjnej, mogą poszerzyć swoje oferty usługowe.