Co pasuje do ślubnej stylizacji?

Wybranie efektownej sukni to jedno, ale trzeba jeszcze pamiętać o odpowiednich dodatkach.

Nawet najpiękniejsza stylizacja będzie zbyt szara i prosta, jeśli nie zostanie czymś podkreślona. Dodatki najlepiej dobierać do sukni, a nie odwrotnie; należy brać pod uwagę kolorystykę i styl, oraz oczywiście wygodę użycia. Elementy takie jak biżuteria, kwiaty, spinki i wiele innych trzeba przymierzyć do sukni i fryzury. W czasie przymiarek można jeszcze dokonać istotnych zmian, potem będzie już za późno.
Niektóre salony oferują suknię wraz z dodatkami. Gotowe zestawy można spotkać również jako przedmiot w różnych ogłoszeniach, np. ktoś sprzedaje całą swoją stylizację w stanie bardzo dobrym. Dzięki temu odpada samodzielne wyszukiwanie biżuterii i innych ozdób, ale z drugiej strony każda panna młoda wygląda inaczej i w czym innym jej do twarzy – taki komplet wcale nie musi okazać się odpowiedni.

Żeby nie było problemów podczas ceremonii ślubnej, suknię i wszystko do niej dobrane należy przymierzyć z dużym wyprzedzeniem sprawdzając, jak prezentuje się całość.

Białą lub jakąkolwiek jasną suknię pięknie podkreślą kwiaty, najlepiej świeże – wiele kwiaciarni przygotowuje dekoracje z kwiatów na ślub, np. wianki, bukiety do trzymania, girlandy itd. Taka ozdoba wygląda bardzo świeżo i wiosennie, kojarzy się z niewinnością, przyciąga wzrok. Kwiaty przeważnie są utrwalone odpowiednimi środkami i nie więdną podczas ceremonii ślubnej. Dobrze jest, gdy ozdoby trzymane przez pannę młodą pasują do dekoracji obecnych w kościele lub wybranym pomieszczeniu. Jeśli zakupy odbywają się w salonie, warto przynajmniej obejrzeć suknie ślubne już wyposażone w ozdoby zaproponowane przez projektanta. Ma się wtedy pewność że są modne i będą pasowały. Niejednokrotnie nawet wtedy można wykorzystać dodatkowe ozdoby z kwiatów.
Elementami ozdobnymi dla panien młodych są też welony, woalki, diademy, korony i wiele innych. Nakrycie głowy lub dekoracja wpięta we włosy nadają odświętny, wyjątkowy charakter całej stylizacji.