Czy warto zdecydować się na odmłodzenie twarzy laserem

Dzięki medycynie estetycznej możesz ożywić swoją skórę, usunąć powierzchowne niedoskonałości i odsłonić bardziej promienną cerę bez bolesnych operacji plastycznych i zastrzyków.

Z pewnością takie inwazyjne procedury mogą pomóc przywrócić skórze objętość i pełnię, jednocześnie minimalizując zmarszczki mimiczne, ale obecnie wiele osób wybiera nieinwazyjne opcje odmładzania skóry, jak zabiegi laserowe.

Czy warto zdecydować się na odmłodzenie twarzy laserem

Młodzieńcza skóra dzięki zabiegom laserowym w klinice estetycznej Vesuna

Lifting twarzy służy do przywrócenia młodzieńczego wyglądu skóry i poprawy oznak starzenia. Tradycyjnie osiąga się to za pomocą zabiegu z dziedziny chirurgii plastycznej, który wymaga znieczulenia ogólnego. Oprócz tej procedury chirurgicznej, wstrzykiwane wypełniacze skórne i zastrzyki redukujące zmarszczki, takie jak botoks czy kwas hialuronowy, mogą sprawić, że twarz stanie się bardziej gładka, pełniejsza i młodsza. Są to skuteczne sposoby na osiągnięcie młodszego wyglądu, jednak nie każdy pacjent czuje się komfortowo z inwazyjnymi metodami odmładzania twarzy.

Klinika Medycyny Estetycznej Vesuna posiada w ofercie bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi laserowe, które pomogą usunąć oznaki starzenia, zmarszczki, blizny i uszkodzenia. Taki niechirurgiczny zabieg laserowy nakierowany jest na problemy skórne przykładowo za pomocą frakcyjnego lasera CO2. Zabieg ten nie tylko działa na drobne linie, zmarszczki i blizny, ale może również złagodzić wygląd plam starczych oraz nierówną teksturę, brak jędrności i koloryt skóry. Do tej procedury lekarz używa cienkiej, lekkiej rękojeści, aby skierować laser na twarz, który penetruje wiele warstw skóry, aby przywrócić jej powierzchnię.

Na początku zabiegu w klinice Vesuna podaje się znieczulenie miejscowe w celu zmniejszenia dyskomfortu. Laser jest kierowany na obszar zabiegowy, poruszając się po małych odcinkach przypominających kolumnę. Możesz poczuć ciepło w skórze, gdy rozpocznie się regeneracja komórkowa i produkcja kolagenu. Lekarz skupi się tylko na obszarach, w których chcesz uzyskać poprawę, a nie na całej twarzy. Ogranicza to przestoje, chociaż możesz zauważyć łuszczenie, zaczerwienienie lub wrażliwość skóry przez kilka dni.