Diadora – wysoka jakość z Włoch

Historia firmy Diadora zaczyna się w 1948 roku w powojennych Włoszech, kiedy Marcello Danieli postanowił założyć własną firmę obuwniczą.

Po miesiącach prób i błędów Danieli i jego żona wypuścili swoją pierwszą linię obuwia górskiego, Pod koniec lat 50 XX wieku sprzedawały się już w całych Włoszech. Pomimo popularności swojego produktu, Danieli wiedział, że sprzedaż tak niszowego wówczas jeszcze produktu. Firma rozszerzyła ofertę zimową, produkując buty narciarskie na stoki i pierwsze buty narciarskie apres-ski. W latach 70. XX wieku, popyt na odzież sportową zaczynał gwałtownie rosnąć. Firma rozpoczęła współpracę z Bjornem Borgiem, który był ówczesną gwiazda tenisa ziemnego. Gama firmy rozszerzyła się o różnego rodzaju obuwie sportowe, a buty tenisowe „Borg Elite” stały się hitem na całym świecie, noszono je nie tylko na kortach, były popularne jak obecnie snickersy. Pojawiły się także profesjonalne buty dla piłkarzy, gwiazdy włoskiej piłki nożnej jak przykładowo Roberto Baggio grały w modelu Diadora Today.

Obecnie firma zajmuje się produkcją nie tylko butów ale także szerokiej gamy odzieży sportowej.

Możemy kupić koszulki, spodenki, czy dresy firmy. Wybór jest bardzo duży, firma cały czas poszerza swoją ofertę, obecnie markę Diadora jest sprzedawana w 68 krajach na całym świecie. Firma stawia na wysoką jakość oferowanych butów, charakteryzują je duża wytrzymałość. Bardzo popularne we Włoszech są również popularne w wielu innych europejskich krajach. Modele zapewniają stopie bardzo duży komfort, lata doświadczenia w projektowaniu butów sprawia że są doceniane przez klientów na całym świecie. Oczywiście można je także zakupić za pośrednictwem internetu https://mmsport.pl/pol_m_MARKI_Diadora-3830.html. Firma produkuje także wysokiej jakości odzież sportową dla biegaczy poczynając od butów kończąc na spodenkach i koszulkach. Można zakupić także bardzo popularne obecnie buty sportowe snickersy, które można nosić na co dzień do różnych ubrań.