Doskonała izolacja termiczna do zastosowaniu na poddaszu i dachu

Pianka jest znakomitym sposobem na izolację budynku, możemy kupić ją w formie stałej w postaci bloków, lub też płynnej, do rozprowadzania pod ciśnieniem.

Piana natryskowa to skuteczny i wszechstronny rodzaj izolacji. Jego dwa składniki miesza się na końcu pistoletu natryskowego, tworząc płynną pianę, która rozszerzy się i stwardnieje na powierzchni. Poliuretan jest podstawowym składnikiem większości pianek natryskowych, chociaż skład różnych pianek może się nieco różnić. Pianka natryskowa jest idealna do nieregularnych powierzchni i małych szczelin lub pęknięć, ale może być również stosowana do izolowania dużych powierzchni, takich jak ściany, sufity, poddasza, czy na zewnątrz dachu. Podczas nakładania izolacji z pianki natryskowej należy nosić odzież ochronną, a często najlepszym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalisty. Nałożenie pianki nie trwa dużo czasu jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczonych fachowców. Średniej wielkości poddasze domu jednorodzinnego można pokryć w ciągu jednego dnia. To z pewnością znacznie przyśpieszy budowę całego domu. Oczywiście izolacje natryskowe można stosować na różnych powierzchniach, jednak ściany można dodatkowo pokryć substancją gruntującą. Dzięki temu pianka będzie lepiej przylegała do powierzchni.

Piana natryskowa służy jako bariera powietrzna, co pomaga wyeliminować dodatkowe koszty.

Z pewnością izolacje natryskowe posiadają wiele zalet w tym stanowią doskonałą izolację akustyczną. Po stwardnieniu zyskuje nieregularną strukturę, dzięki czemu bardzo dobrze pochłania dźwięk. W przypadku kiedy dom znajduje się w pobliży torów kolejowych czy lotniska, izolacja akustyczna będzie bardzo ważna. Oczywiście to także doskonały pomysł jeżeli budynek znajduje się przy drodze szybkiego ruchu. Pianka stosowana może być na zewnątrz jak i wewnątrz, przykładowo w przypadku dachu piankę można położyć na zewnętrznej stronie fili lub papy, a także umieścić ja w środku. Dzięki temu można liczy na solidną izolację, folia użyta do izolacji może zostać przypadkowo uszkodzona w czasie montażu dachówek. Dlatego też wypełnienie pianką da nam pewność iż wszystko jest zaizolowane w 100%.