Jak przygotować się do bycia ekspertem w ubezpieczeniach domów?

Kiedy próbujesz znaleźć dobrą ofertę na pakiet ubezpieczenia domu, sprawdzenie ofert nie zawsze wystarczy, aby wykonać zadanie.

Nigdy nie wiesz, co jest napisane drobnym drukiem. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę na najlepszy pakiet ubezpieczeniowy.Rozważając ubezpieczenie domu, sprawdź u różnych dostawców, czy mają zniżki za posiadanie wielu polis. Możesz być uprawniony do znacznej zniżki, jeśli masz wiele polis u tego samego dostawcy, takich jak ubezpieczenie domu, samochodu i na życie. Jeśli nie oferują zniżki, zapytaj dlaczego. Jeśli się targujesz, możesz uzyskać wyniki, w przeciwnym razie powinieneś rozważyć swoje opcje.Jeśli masz drogie zagospodarowanie terenu wokół domu, rozważ zakup osobnego ubezpieczenia. Większość podstawowych polis ubezpieczeniowych dla właścicieli domów nie pokryje szkód spowodowanych wiatrem lub innymi czynnikami środowiskowymi w architekturze krajobrazu. Oznacza to, że jeśli twoje drogie importowane drzewa spadną z wiatrem, polisa ubezpieczeniowa właściciela domu generalnie nie pokryje tego.Podobnie jak większość właścicieli domów, chcesz, aby składki ubezpieczeniowe były jak najniższe. Zainstalowanie i utrzymanie wysokiej jakości systemu bezpieczeństwa w domu może obniżyć roczne składki o pięć procent lub więcej. Upewnij się, że jest centralnie monitorowany przez firmę ochroniarską lub połączony z lokalnym posterunkiem policji. Twoja firma ubezpieczeniowa będzie chciała zobaczyć dowody, że Twój system jest monitorowany, zanim udzieli Ci zniżki.Przed zainstalowaniem basenu lub zakupem trampoliny koniecznie skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, jaki wpływ wpłynie to na Twoje składki. Niektóre firmy pobierają nawet 10% więcej, aby ubezpieczyć dom z basenem, trampoliną lub innym potencjalnie niebezpiecznym sprzętem na terenie nieruchomości.Kiedy patrzysz na ubezpieczenie domów, może to być dość kosztowna rzecz. Jak przygotować się do bycia ekspertem w ubezpieczeniach domów?

Jeśli jednak przeprowadzisz swoje badania, możesz znaleźć sposoby na obniżenie składki.

Jedną z rzeczy, którą robią niektórzy, jest łączenie swoich polis ubezpieczeniowych. W większości przypadków, gdy połączysz ubezpieczenie domu z ubezpieczeniem samochodu, możesz zaoszczędzić pewien procent.Cenną wskazówką dla każdego, kto chce złożyć wniosek o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia domu, jest prowadzenie szczegółowej dokumentacji każdego kontaktu nawiązanego z firmą ubezpieczeniową. Ważne jest, aby prowadzić dziennik, który dokumentuje godzinę, datę i treść każdej rozmowy telefonicznej, wiadomości e-mail lub korespondencji. Rozsądnie jest również potwierdzić na piśmie wszelkie otrzymane obietnice lub umowy zawarte podczas takiej komunikacji, aby zapobiec sporom lub nieporozumieniom podczas rozstrzygania roszczenia.Kupując ubezpieczenie dla swojej nieruchomości, przed podjęciem decyzji powinieneś porozmawiać z kilkoma agentami. Większość agentów może udzielić rabatu na wiele polis pisanych dla jednego klienta, więc pomysł, że mogą uzyskać całą Twoją firmę, byłby bardziej konkurencyjny pod względem stawki.Uzyskując ubezpieczenie dla właścicieli domów lub najemców, poinformuj swojego agenta ubezpieczeniowego, aby dodał aneks dotyczący szkód spowodowanych przez powódź i wodę. Większość polis nie obejmuje szkód spowodowanych przez wodę, chyba że zostanie dodana do polisy. Nawet jeśli nie mieszkasz w strefie powodziowej, Twój dom może zostać zniszczony przez wodę w wyniku ekstremalnych warunków pogodowych i pożaru.Internet staje się cennym narzędziem przy zakupie najlepszej polisy ubezpieczeniowej domu w najlepszym możliwym oprocentowaniu. Będziesz mógł porównać różne zasięgi z różnymi firmami, aby znaleźć ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić firmę przed zalogowaniem się z nimi. Najlepsza stawka nie zawsze oznacza najlepszą polisę.Ubezpieczenie domu to coś, czego trzeba mieć w dzisiejszym świecie. Twój dom jest po prostu zbyt dużą inwestycją, aby nie zapewnić odpowiedniej ochrony. Korzystając ze wskazówek, które przeczytałeś w powyższym artykule, możesz znaleźć pakiet ubezpieczeń dla właścicieli domów, który nie kosztuje dużo pieniędzy, ale nadal zapewnia wysokiej jakości ochronę.