Jak radzić sobie z problemami z refluksem?

Kiedy odczuwasz ból po zjedzeniu pewnych pokarmów, zwłaszcza pikantnych, i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, możesz mieć refluks żołądkowy.

Chociaż to zaburzenie może być uciążliwe i denerwujące, możesz nauczyć się, jak skutecznie sobie z nim radzić. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek, z których możesz skorzystać!Upewnij się, że jesz obiad co najmniej trzy godziny przed snem. Kwas i pokarmy, które zjadłeś, pozostają w żołądku, gdy nie śpisz i jesteś wyprostowany. Leżenie ułatwia przemieszczanie się kwasu żołądkowego w górę. Odczekaj kilka godzin, zanim położysz się po jedzeniu.Osoby z nadwagą mają większą szansę na refluks żołądkowy niż inni. Wynika to z ciśnienia żołądka. Nadwaga osoby z nadwagą zwiększa nacisk na żołądek, rozluźniając mięśnie dolnego zwieracza przełyku, powodując refluks żołądkowy. Tłuszcz w ciele może również zakłócać normalne trawienie. Niewielka utrata masy ciała może znacznie pomóc w zapobieganiu refluksowi kwasu.Jeśli masz problemy z refluksem kwasu i nie masz pod ręką środka zobojętniającego kwas, możesz użyć sody oczyszczonej, aby złagodzić problem. Jedna łyżka sody oczyszczonej zmieszana ze szklanką wody to prosty i niedrogi środek zobojętniający kwas. Po kilku minutach od zażycia zaczniesz odczuwać ulgę.Nie pij alkoholu, jeśli próbujesz leczyć objawy refluksu żołądkowego. Alkohol działa na rozluźnienie mięśni przełyku, co pogarsza refluks. Zastanów się, co jesz, jak jesz i czy masz zbyt duży stres w swoim życiu jako możliwe przyczyny częstego refluksu żołądkowego i zmień je przed sięgnięciem po kolejny napój.Nie bierz dużych kęsów podczas jedzenia posiłku, jeśli chcesz czuć się komfortowo i zapobiegać pieczeniu spowodowanemu refluksem kwasu. Ważne jest, aby organizm rozkładał jedzenie, które wkładasz do ust, zwłaszcza mięso. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Weź małe kęsy i żuj jedzenie przez co najmniej 10 sekund, aby czuć się komfortowo w trakcie i po posiłku.Unikaj jedzenia tłustych potraw, takich jak frytki, pizza i inne smażone potrawy.

Pokarmy tłuszczowe rozluźniają mięśnie żołądka, pozwalając kwasom przedostać się do przełyku, co powoduje zwiększenie refluksu żołądkowego. Zamiast tłustych potraw, wybierz chude białka, takie jak pieczone piersi z kurczaka wraz z owocami i warzywami.Zmniejsz zawartość tłuszczu w swojej diecie. Nadmiar tłuszczu powoduje rozluźnienie mięśnia LES, co opóźnia opróżnianie żołądka. W rezultacie bardziej prawdopodobne jest wystąpienie refluksu kwasu. Dlatego jeśli spożywasz dużo smażonych potraw, zastąp je chudszymi potrawami z grilla. Jest to dobre nie tylko dla refluksu żołądkowego, ale także dla ogólnego stanu zdrowia.Zmień swoją aktywność po posiłkach. Jeśli cierpisz na częste napady refluksu kwasu, obserwuj swoją aktywność po posiłkach. Unikaj odzieży ciasnej pośrodku i staraj się nie zginać ani nie podnosić ciężkich przedmiotów. Wszystkie te rzeczy mogą pomóc utrzymać kwas żołądkowy na swoim miejscu.pH żywności nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o to, czy tworzy kwas, czy nie. Na przykład cytryny trawią się, stając się wysoce zasadowymi. Kiedy masz refluks żołądkowy, może to być mylące. Dowiedz się o pH żywności, jeśli cierpisz na refluks żołądkowy.Zamiast pozwalać sobie na ciągłe cierpienie z powodu refluksu kwasu, ponownie przejmij kontrolę nad swoim życiem. Podjąłeś już pewne kroki w celu zbadania, co to właściwie jest, a teraz możesz nauczyć się go kontrolować. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na refluks żołądkowy, pamiętaj o tych wspaniałych wskazówkach!