Przedłużanie włosów metodą kanapkową – najważniejsze informacje

Dbałość o stan i wygląd włosów to bardzo istotna kwestia dla szerokiego grona kobiet.

Istnieje wiele metod pielęgnacji, takich jak regularne mycie przy pomocy specjalnych szamponów, nakładanie odżywek, itp. Często kobiety podejmują decyzję o stosowaniu różnych zabiegów stylizacyjnych, takich jak prostowanie włosów, koloryzacja, robienie loków oraz ich zapuszczanie. Zamiast długotrwałego zapuszczania można sięgnąć po usługę sztucznego przedłużania włosów. W ten sposób nie trzeba długo oczekiwać na wzrost naturalnych włosów i pozwoli to na uzyskanie atrakcyjnej fryzury przez długi czas.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową – najważniejsze informacje

Metoda kanapkowa przedłużania włosów – co warto o niej wiedzieć?

Proces sztucznego przedłużania włosów polega na stosowaniu sztucznych pasm włosów oferowanych przez szerokie grono sklepów stacjonarnych i internetowych, gabinetów kosmetycznych oraz salonów fryzjerskich. Takie sztuczne włosy są doczepiane do naturalnych tak, aby nie było widać żadnych różnic pomiędzy nimi. Do grona ciekawych i godnych polecenia metod, stosowanych przez specjalistyczne salony fryzjerskie, zalicza się przedłużanie włosów z wykorzystaniem metody kanapkowej. Warto uzyskać więcej informacji na jej temat.

Metoda typu „tape on”, bardzo często określana mianem kanapkowej, polega na doczepieniu pasm sztucznych włosów z wykorzystaniem przezroczystych pasków z substancją klejącą. Jest to najszybsza z wszystkich metod przedłużania oraz zagęszczania włosów w sposób sztuczny. Ta metoda jest polecana głównie dla osób, które posiadają delikatne oraz cienkie włosy naturalne, ponieważ nie powoduje ona nadmiernego obciążenia cebulek włosów, prowadzącego do ich wypadania. Stosując taką metodę, można cieszyć się naturalnym i atrakcyjnym wyglądem włosów.

Paski przyklejane razem ze sztucznymi włosami nie są wyczuwalne, więc nie powodują żadnego bólu ani dyskomfortu. Dodatkowo takie sztuczne włosy układają się dobrze i ładnie. Metoda ta nie jest jednak polecana dla kobiet myjących włosy codziennie, ponieważ w ten sposób klej może rozpuścić się zbyt szybko. Sztuczne włosy doczepiane tą metodą mogą być noszone przez okres 6-8 tygodni. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła warszawa przedłużanie włosów, możliwe jest znalezienie różnych salonów oraz gabinetów, które przedłużają włosy między innymi przy pomocy tej metody.