Sprawdzone sposoby na chrapanie

Jeżeli mamy problem z chrapaniem powinniśmy poznać skuteczne sposoby na chrapanie.

Na chrapanie może mieć wpływ nasza pozycja podczas snu, chrapanie będzie nasilało się kiedy śpimy na plecach. Ważne jest aby spać na boku, jednak w nocy będziemy mimowolnie zmieniali naszą pozycję, dlatego też należy wybrać odpowiednią miękkość materaca. Można także nabyć poduszki przeciw chrapaniu, które unoszą głowę i szyję, z większym prawdopodobieństwem zachęcają do chrapania, ponieważ mogą powodować załamanie dróg oddechowych. Pomocna może być także specjalna szyna na naszą szczękę, trzyma dolną szczękę do przodu i zapobiegają cofaniu się języka i blokowaniu oddychania przez usta. Warto także codziennie zwilżaj nos, dzięki temu utrzymamy śluzówkę w lepszym stanie. Otłuszczenie organizmu spowoduje zwężenie dróg oddechowych i hałaśliwe trzepotanie struktur tkankowych podczas snu. Błony śluzowe nosa i gardła lubią wilgotne i chłodne powietrze. W przeciwnym razie wydają dźwięki podczas snu, ponieważ puchną. Należy zatem spać w temperaturze co najmniej 18 stopni i przy wilgotności powietrza w pomieszczeniu od 40 do 60 procent. Dobrym pomysłem będą w tym przypadku nawilżacze powietrza. Z pewnością odprężenie utrzymuje mięśnie w dobrej kondycji. Dobre będą ćwiczenia fizyczne i relaks, dzięki temu możemy zmniejszyć dolegliwość. Oczywiście można stosować różnego rodzaju tabletki na chrapanie, które będą wpływały na nasz układ oddechowy. Będą powodowały odpowiedni skurcz mięśni, dzięki czemu powietrze będzie mogło przepływać swobodnie.

Nie jedz ciężkiego posiłku wieczorem ponieważ wtedy krew wędruje z błon śluzowych na wiele godzin i dociera do narządów trawiennych.

Zastosowanie się do tych zaleceń pozwoli nam na pozbycie się dolegliwości, zatem warto prowadzić zdrowy tryb życia, warto unikać alkoholu i nie palić papierosów. Dzięki temu nie będziemy wzmagać chrapania, oczywiście można także wypróbować środki farmakologiczne, warto sprawdzić leki na chrapanie ranking: http://sposobynachrapanie.pl/preparaty-na-chrapanie-porowananie/.