Szukasz więcej informacji na temat ogrodnictwa ekologicznego? Rozważ te pomysły!

Ogrodnictwo to nie tylko relaksujące hobby, to sposób na zapewnienie, że produkty, które spożywa Twoja rodzina, są bezpieczne.

Ze wszystkimi pestycydami i epidemiami bakterii w ostatnim czasie, uprawa własnych warzyw i owoców jest bardziej apetyczna. Pikantne zioła i pachnące kwiaty mogą dopełnić Twój ogród.Aby zmaksymalizować przyjemność korzystania z różnych roślin w ogrodzie. Ten sam stary będzie pełny i nudny, a Ty możesz z nudów zaniedbywać swój ogród. Sadząc odmianę zapewnisz sobie zainteresowanie, a jako bonus będzie o wiele ładniejsza.Gotowy kompost można namoczyć w wodzie, aby stworzyć mocny napar do różnych potrzeb ogrodniczych! Ta kompostowa herbata staje się roztworem wysokobiałkowym, bogatym w niezbędne składniki odżywcze, które można wykorzystać do dokarmiania dolistnego, przydomowego ogrodu, a nawet roślin, które trzymasz w pomieszczeniach. Kolejna zaleta kompostu, którą możesz dobrze wykorzystać!Jeśli Twój zielony kciuk zacznie więdnąć podczas tych długich zimowych miesięcy, kiedy Twój ogród jest zasypany śniegiem, dowiedz się, jak uprawiać mikrozielone, aby zapewnić sobie świeże, zdrowe sałatki, dodatki do kanapek i dodatki przez cały rok. Microgreens wymagają bardzo mało światła słonecznego i są łatwe w uprawie w pomieszczeniach. Niektóre popularne mikroziele to jarmuż, koperek, bazylia, szpinak i boćwina.Upewnij się, że poddajesz recyklingowi odpady ogrodowe i organiczne odpady kuchenne, aby stworzyć kompost do swojego ogrodu. Kupa kompostu jest doskonałym środkiem kondycjonującym glebę. Może również zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie będziesz musiał kupować worków drogiego komercyjnego kompostu lub nawozu, aby rośliny rosły.Ważne jest, aby nie zapomnieć o regularnym podlewaniu ogrodu, zwłaszcza gdy jest gorąco. Jeśli twoje rośliny nie mają wystarczającej ilości wody, korzenie pozostają blisko powierzchni, co może zabić twoje rośliny lub sprawić, że będą rosły jeszcze dłużej. Wystarczy około cala wody na tydzień.Kiedy kupujesz nowe rośliny do swojego ogrodu, upewnij się, że spełniasz ich wymagania dotyczące słońca. Niektóre rośliny preferują miejsca nisko nasłonecznione i zacienione, podczas gdy inne wymagają pełnego nasłonecznienia, aby dobrze się rozwijać. Nadanie roślinom niewłaściwego poziomu światła może spowodować ich zbyt szybkie więdnięcie i śmierć.Zrób własny ochraniacz na kolana. Szukasz więcej informacji na temat ogrodnictwa ekologicznego? Rozważ te pomysły!

Praca na ziemi może być bardzo ciężka dla twoich kolan.

Podkładka na kolana zapewnia bardzo potrzebną amortyzację, zapewniając komfort i ochronę stawów. Jeśli nie masz takiego pod ręką, po prostu znajdź kawałek pianki lub starą poduszkę o głębokości od dwóch do trzech cali. Przykryj go plastikową folią lub umieść w plastikowej torbie, aby chronić go przed brudem i wilgocią i cieszyć się wygodną amortyzacją podczas ogrodu.Podczas pracy w ogrodzie noś wygodne buty i odzież. Nigdy nie pracuj w ogrodzie w bosych stopach lub w sandałach. Noś buty, które są sznurowane i zapewniają dobrą amortyzację i wsparcie łuku. Jeśli na dworze jest gorąco i słonecznie, noś nakrycie głowy chroniące przed słońcem i ubrania, które ochronią skórę przed poparzeniem. Im bardziej czujesz się komfortowo, tym bardziej będziesz cieszyć się swoim ogrodem.Podczas ogrodnictwa dobrze jest obracać swoje uprawy, zwłaszcza jeśli każdego roku uprawiasz więcej niż jedną uprawę owoców lub warzyw w swoim ogrodzie. Pomaga to zachować składniki odżywcze w glebie. Pomaga również uniknąć chorób gleby. Nawet przy płodozmianie, składniki odżywcze musiały być dodawane z powrotem do gleby po każdym sezonie sadzenia.Zrelaksuj się i ciesz się na świeżym powietrzu, jednocześnie pielęgnując pyszny, piękny i aromatyczny ogród. Pokochasz sałatkę z odżywionych warzyw. Możesz także codziennie mieć świeże kwiaty. Użyj ziół z własnego ogrodu, aby urozmaicić wszystkie swoje ulubione przepisy. Co więcej, nie musisz się martwić o żadne chemikalia używane w żywności.