Ubezpieczenie na życie: czego potrzebujesz?

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej na życie jest szczególnie ważny dla osób odpowiedzialnych za dochód swojego gospodarstwa domowego.

Jeśli coś Ci się stanie i nie możesz już pracować, pieniądze z ubezpieczenia na życie mogą wesprzeć Twoją rodzinę. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki, jak wybrać odpowiednią politykę.Kupując ubezpieczenie na życie, pamiętaj o różnicach między dwoma głównymi rodzajami: terminowym i stałym. Żywotność terminowa to wybrana ilość lat, przez które twoi dobroczyńcy są uprawnieni do otrzymania pieniędzy z ubezpieczenia. Jeśli przeżyjesz te lata, plan jest nieważny. Stałe ubezpieczenie na życie pozostaje z tobą aż do śmierci, ale stawki będą generalnie wyższe.Jeśli rozważasz zakup ubezpieczenia na życie, możesz przyjrzeć się możliwemu zasięgowi, który jest już oferowany przez Twojego pracodawcę. Pracodawcy często oferują podstawowe plany ubezpieczenia na życie po dobrych cenach dla swoich pracowników. Powinieneś upewnić się, że ubezpieczenie jest adekwatne do Twoich potrzeb i wykupić dodatkowe polisy, jeśli potrzebujesz dodatkowego ubezpieczenia.Zaoszczędź pieniądze na swojej polisie, usuwając złe nawyki i poprawiając stan zdrowia. Twoja polisa zostanie wyceniona na podstawie Twojej klasy ryzyka, która jest określana przez wiele różnych czynników zdrowotnych. Utrata nadwagi, rzucenie palenia i kontrolowanie poziomu cholesterolu zmniejszy Twoje składki.Nawet jeśli nie zapewniasz rodzinie dochodów, warto rozważyć polisę na życie. Jeśli jesteś rodzicem przebywającym w domu, poniosą Państwo koszty związane z opieką nad dzieckiem i utrzymaniem domu w przypadku Twojej śmierci. Koszty pogrzebu również mogą być wysokie. Porozmawiaj z ekspertem ubezpieczeniowym, aby zdecydować, jaka kwota ubezpieczenia jest dla Ciebie odpowiednia.Nie kupuj ubezpieczenia na życie, dopóki nie poświęcisz czasu na rozejrzenie się i porównanie polis. Składki na ubezpieczenie na życie mogą różnić się o 50% lub więcej w zależności od dostawcy. Powinieneś zajrzeć do Internetu, aby porównać stawki, które oferuje każda firma. Ubezpieczenie na życie: czego potrzebujesz?

Cytaty, które otrzymujesz za ubezpieczenie na życie, muszą uwzględniać Twoją historię medyczną.Przy zakupie polisy ubezpieczeniowej na życie niezwykle ważne jest, abyś był w 100% szczery, odpowiadając na pytania dotyczące przeszłej historii medycznej i innych poruszonych kwestii, takich jak zażywanie narkotyków.

Roszczenie ubezpieczeniowe może zostać odrzucone, jeśli kiedykolwiek zostanie ustalone, że podane początkowe informacje nie były prawdziwe.Kiedy dążysz do brokera, aby dał ci opcje dotyczące polisy na życie, nigdy nie powinieneś akceptować rekomendacji jednego spotkania. Dzieje się tak dlatego, że po zaledwie jednym spotkaniu broker nie przeanalizował bardzo dokładnie Twojej sytuacji i rozważył wszystkie opcje dla Ciebie. Dlatego nie należy przyjmować oferty i samodzielnie kontynuować poszukiwania.Możesz poprawić swoją klasę ryzyka, podejmując kroki w celu poprawy swojego zdrowia. Obejmuje to takie rzeczy, jak utrata wagi, rzucenie palenia, zmniejszenie złego cholesterolu, obniżenie wysokiego ciśnienia krwi i wiele innych. Możesz również zdać egzaminy przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie, aby uniknąć niespodzianek. Niektóre z tych zdrowych zmian mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w okresie obowiązywania polisy.Opłacaj składki niezwłocznie. Jeśli posiadacz nie opłaci miesięcznej składki w okresie ubezpieczenia lub jeśli zdecyduje się zaprzestać dokonywania płatności, zanim cały plan na życie zyska jakąkolwiek wartość, straci polisę. Będą też zmuszeni uzyskać nową polisę, a nowa polisa może być droższa. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli osoby te się zestarzały lub popadły w zły stan zdrowia po zaprzestaniu wypłat z polisy.Ludzie nigdy nie są w stanie przewidzieć wypadku lub innego tragicznego zdarzenia, które uniemożliwia im pracę. Zanim to nastąpi, upewnij się, że możesz chronić osoby pozostające na Twoim utrzymaniu, wykupując polisę na życie. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby wybrać najlepszą polisę i stawkę dla swojej sytuacji.