Balustrada cała ze szkła? To możliwe! Wybierz balustrady całoszklane

Szkło jest bardzo popularnym materiałem w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale nadaje się nie tylko do tworzenia estetycznych przeszkleń pomiędzy pomieszczeniami czy też do wykończenia łazienki, lecz może być wykorzystane także do wykonania balustrady schodowej. Gdy balustrada ma prezentować się minimalistycznie, najlepszym rozwiązaniem będzie ta o konstrukcji całoszklanej.

Najmniej trzeba zapłacić za te balustrady szklane, które składają się z tafli szkła umieszczonych w uchwytach i zamontowanych w zewnętrznej ramie, najczęściej w elementach ze stali nierdzewnej. Takie balustrady wyglądają bardzo efektownie, ale jednak wielu klientów poszukuje innego rozwiązania. Gdy balustradę mają tworzyć same tafle szkła – bez słupków i innych rzucających się w oczy elementów, rozwiązaniem są balustrady całoszklane.

Jak wyglądają balustrady całoszklane?

Balustrada posiadająca całoszklaną konstrukcję składa się z tafli szkła w formie pasów, które nie wykorzystują dodatkowych elementów w postaci słupków. Wobec tego taka balustrada jest niemalże niewidoczna, a tym samym ma również bardzo elegancki wygląd.

Montaż takich właśnie konstrukcji odbywa się wtedy najczęściej do czoła, na przykład ściany wewnętrznej albo elewacji budynku. Stosowane są wtedy różne metody montażowe, na przykład specjalne listwy, uchwyt albo rotule w postaci okrągłych elementów montażowych.

????????????????????????????????????

Gdzie sprawdzą się balustrady całoszklane?

Tego typu balustrady rekomendowane są przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz, ponieważ to tam wyglądaj najlepiej. Dobierane są między innymi do domów, mieszkań dwupoziomowych, ale też do hoteli, obiektów Spa & Wellness, restauracji, biur, aby wspomnieć tylko o paru możliwych miejscach ich montażu.

Aby zrealizować takie właśnie balustrady, warto zdecydować się na pomoc ekspertów w tej dziedzinie. Stylowe balustrady całoszklane mogą być wykonane całkowicie na zamówienie, lecz także istnieje możliwość zakupienia gotowych elementów prefabrykowanych.