Zmieniając swojego nowego psa w swojego najlepszego przyjaciela

Psy mają specjalne zdolności, które zapewniają towarzystwo i lojalność rywalizującą z ludźmi.

Bardzo ważne jest, aby właściciele psów nauczyli się, jak upewnić się, że ich pies jest zdrowy, zadbany i szczęśliwy. Ten artykuł to świetny punkt wyjścia.Uściski są dobre, ale pocałunków należy unikać. Psy liżą brudne rzeczy, o których nawet nie chcesz myśleć. Psy grzebią w śmieciach, piją wodę toaletową i liżą inne części ciała psa. To stara opowieść żon, że pysk twojego psa jest czystszy niż człowiek. To z pewnością nie jest prawda.Nigdy nie pozwól swojemu psu być sam na sam z małymi dziećmi, bez względu na to, jak bardzo ufasz jego temperamentowi. Wiele małych dzieci zostało zaatakowanych przez psy rodzinne, które poza tym nigdy nie wykazywały skłonności do przemocy. Śpiące psy mogą być obudzone przez malucha i reagować negatywnie lub popełnić inne przestępstwo wobec zwierzęcia, które go uruchamia.Nie ma znaczenia, jak dobry jest twój pies, nigdy nie powinieneś opuszczać swojej posesji bez trzymania go na smyczy. Istnieje wiele czynników rozpraszających, które mogą spowodować, że Twój pies wpadnie w niebezpieczną sytuację. Będziesz winny, jeśli Twój pies zostanie zraniony za to, że nie ma go na smyczy.Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj psa kupić dla swojej rodziny, zastanów się nad przestrzenią. Chociaż możesz kochać większe psy, które naprawdę możesz owinąć wokół ramion, możesz nie mieć wystarczającej przestrzeni dla dużej rasy. Weź pod uwagę rozmiar domu i podwórka, zanim przyniesiesz do domu nowego psiaka.Jeśli pies robi coś dobrze, na przykład siedzi przed smyczą, obdaruj go pochwałami i czułością. Ma to na celu poinformowanie psa, że ​​chcesz więcej tego zachowania. To również pokazuje psu, że dobre zachowanie zdobędzie pochwałę.Jeśli trening z Twoim psem stał się rutynowy i nudny, rozważ wprowadzenie ćwiczeń agility. Zmieniając swojego nowego psa w swojego najlepszego przyjaciela

Nadal będą uczyć Twojego psa posłuszeństwa i będą stanowić wyzwanie, ale wydają się być o wiele bardziej zabawne niż zwykłe polecenia.

Zaangażuj całą rodzinę, robiąc tor przeszkód i często go pokonując.Kiedy przycinasz paznokcie swojego psa, uważnie obserwuj końcówki paznokci. Gdy zobaczysz blady owal na czubku, przestań przycinać. To znak, że jesteś blisko żyły. Jeśli posuniesz się za daleko, nałóż na nią odrobinę pudru ściągającego, aby powstrzymać krwawienie.Jeśli próbujesz przełamać jeden z niechcianych nawyków swojego psa, upewnij się, że rozumiesz, że nie stanie się to z dnia na dzień. Złamanie nawyku wymaga czasu i cierpliwości. Nie zniechęcaj się i poddawaj się, jeśli wydaje się, że Twój szczeniak nie robi postępów. Trzymaj się tego, a może spróbuj zmienić swoje podejście do treningu. Czasami może to być impuls, którego potrzebuje Twój pies.Zawsze bądź szefem ze swoim psem. Pies jest nie tylko o wiele bardziej posłuszny, gdy dowodzisz, ale także będzie o wiele szczęśliwszy. Psy muszą wiedzieć, czego się od nich oczekuje i że są prowadzone. Daje im to poczucie bezpieczeństwa, a ty spokojniejszy dom.Jeśli Twój pies wydaje się mieć złą reakcję po każdym szamponie, którego na niego używasz, wypróbuj zielony produkt. Większość komercyjnych marek szamponów dla psów zawiera wiele substancji, takich jak fosforany i siarczany, które mogą podrażniać skórę psa. Są też szkodliwe dla środowiska, więc rozwiążesz dwa problemy naraz.To prawda, że ​​posiadanie psa ma wiele zalet i jest dobrym sposobem na rozpoczęcie przyjaźni na całe życie. Mimo to większość właścicieli nie wie dokładnie, co zrobić, aby ich zwierzę było szczęśliwe i zdrowe. Informacje te pozostaną przydatne teraz iw przyszłości.