Jak dopasować nowy fotel do istniejącego układu pomieszczenia

To, z jakich materiałów, wypełnienie i obić wykonany jest fotel, który zamierzasz kupić, jest niezwykle ważne i decyduje o jego wygodzie i trwałości. Jeśli wybierasz skórzany fotel, zapytaj, czy jest on wykonany z trwałej, pełnej skóry, w przeciwieństwie do cieńszej dwoiny.

Skórzane fotele znane są ze swojej trwałości przez lata, i nawet jeśli skóra nieco się wytrze, nadal wyglądają stylowo i pięknie. Fotele z piankami o wysokiej sprężystości i z pamięcią kształtu oferują konwencjonalną amortyzację, a dodatek struktury sprężyn kieszeniowych zapewnia doskonałe wsparcie. Miękkie obicia, jak aksamit czy welur, zapewniają dodatkowy komfort i przytulny wygląd. Kształt i styl fotela są ważniejsze niż dobór koloru, dlatego miej to na uwadze. Jeśli znudzi ci się kolor obicia, zawsze możesz go zmienić u tapicera, ale nigdy nie możesz zmienić kształtu. Duże i komfortowe fotele są obecnie nadal modne, ale jeśli nie dysponujesz odpowiednią ilością miejsca do postawienia takiego fotela, wybierz mniejsze projekty, które są również funkcjonalne.

Największym błędem, jaki ludzie popełniają jest to, że wybrali fotel, który jest o wiele za duży lub za mały na dostępną przestrzeń w salonie.

Kupując fotel weź pod uwagę, że szeroka podstawa lub rozstawione nogi, krzywizna podłokietników i nachylenie oparcia zajmują dodatkowe miejsce w pokoju. Upewnij się, że znasz pełne wymiary nowego fotela, który zamierzasz kupić i sprawdź, czy będzie pasować wielkością do wnętrza przed zakupem. Jeśli wybrany fotel jest zbyt okazały, wybierz podobny model w lżejszej formie. Wyrazisty fotel niebieski w zdecydowanym kolorze potrzebuje nieco przestrzeni, aby nie przytłaczał innych mebli. Nie ma sensu kupować wymarzonego fotela w ulubionym odcieniu, a następnie ustawiać go w małym i ciemnym rogu pokoju lub przykrywać tonem poduszek, czy narzutą. Nie dosuwaj oryginalnego fotela całkiem do ściany, zostaw trochę miejsca z tyłu, aby można było podziwiać jego kształt, kolor i fakturę obicia.