Komfortowe warunki w prywatnym domu opieki nad seniorami w Puszczykowie.

Seniorzy, czy to posiadający troskliwą rodzinę czy ci bardziej samotni, często potrzebują specjalistycznej opieki, asysty wykwalifikowanej pielęgniarki czy bliskości lekarza.

Samo dawkowanie leków, których nie można pominąć bywa kłopotliwe dla rodziny mającej przecież własne obowiązki zawodowe i wynikające np. z posiadania małych dzieci. Dzisiejszy pęd cywilizacyjny i konieczność zarabiania pieniędzy zajmują nam często zbyt dużo czasu, żeby seniorom z naszych rodzin poświęcić odpowiednią ilość czasu.
Jednocześnie osoby starsze, jak każdy, lubią przebywać w towarzystwie ludzi w podobnym wieku, dzielących te same problemy i pasje. W swoim towarzystwie dzielą się wspomnieniami z podobnych czasów, które pamięta również druga osoba. Taki kontakt bywa często świetnym ćwiczeniem pozwalającym zachować sprawność umysłu. Podobnie charakterystyczne dla osób starszych pasje, gry i zabawy towarzyskie sprzyjają opóźnieniu procesów demencyjnych. W naszych domach często po prostu nie mamy czasu na zapewnienie jego odpowiedniej ilości naszym babciom i dziadkom.

Komfortowe warunki w prywatnym domu opieki nad seniorami w Puszczykowie.

Jak sprawa spędzania czasu wygląda w prywatnym domu opieki?

Osoby starsze w takich placówkach otrzymują odpowiednią opiekę pielęgniarską i medyczną. Wykwalifikowany personel dba o odpowiednie pory i dawki przyjmowanych leków, a wyspecjalizowany w żywieniu geriatrycznym dietetyk dba o odpowiednią i zróżnicowaną dietę podawaną w posiłkach o stałych porach. Czas seniorów oprócz tak ważnych przerw na odpoczynek i rozmowy wypełniony jest propozycjami najróżniejszych aktywności, począwszy od lekkich zajęć gimnastycznych odbywających się po pierwszym śniadaniu. Ćwiczenia fizyczne pozwalają seniorom dłużej zachować sprawność ruchową. Podobnie, dobrą kondycję osób starszych zapewniają zajęcia manualne czy wieczory taneczne.

Na stronie prywatny dom opieki znajduje się pełen wykaz zajęć proponowanych osobom starszym, oprócz spacerów czy oglądania telewizji znajdziemy tam też gry planszowe czy szachy.