Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Wyszukiwarki internetowe są obecnie częścią naszego codziennego życia, niezależnie od tego, czy szukamy prezentów świątecznych, najbliższej kawiarni, restauracji otwartej do późnych godzin, czy też chcemy kupić jakiś produkt czy znaleźć usługę.

Stajemy się coraz bardziej zależni od wyszukiwarek, aby uzyskać odpowiedź na swoje codzienne zapytania. Chociaż wyszukiwarka Google nadal jest dominująca na rynku globalnym, możemy również korzystać z innych wyszukiwarek, warto zatem poznać te najlepsze na świecie.

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Jakie wyszukiwarki znajdziemy oprócz Google?

Rynek wyszukiwarek jest zdominowany przez Google. Ta wyszukiwarka stale się rozwija i stara się ulepszyć algorytm wyszukiwarki, aby zapewnić najlepsze wyniki użytkownikowi. Jednak YouTube jest coraz bardziej popularny na komputerach stacjonarnych. Bing jest odpowiedzią Microsoftu dla Google i został uruchomiony w 2009 roku. Bing jest domyślną wyszukiwarką w przeglądarce internetowej Microsoftu i zapewnia różne usługi, w tym wyszukiwanie obrazów, stron internetowych i wideo wraz z mapami. Jest to świetna platforma dla firm do przesyłania swoich danych w celu optymalizacji wyników wyszukiwania.

Wyszukiwarka Yahoo ma udział w rynku na poziomie 7,6 procent i jest popularna, ponieważ jest bezpłatnym dostawcą poczty e-mail. Yahoo i Bing konkurują ze sobą bardziej niż z Google. Baidu jest najczęściej używaną wyszukiwarką w Chinach i została założona w 2000 roku. Ta wyszukiwarka internetowa ma na celu dostarczenie wyników dla strony internetowej, plików audio i obrazów. Zapewnia kilka innych usług, w tym mapy, wiadomości, przechowywanie w chmurze i wiele innych. Uruchomiony w 1997 roku Yandex jest najczęściej używaną wyszukiwarką w Rosji, ale jest również obecna na Ukrainie, Kazachstanie, Białorusi i Turcji. DuckDuckGo to popularna wyszukiwarka znana z ochrony prywatności użytkowników.

Ciekawy artykuł o wyszukiwarkach znajdziesz również na stronie https://kkmmedia.pl/10-popularnych-wyszukiwarek-w-polsce-i-na-swiecie-przeglad-2022/. Teraz wiesz nieco więcej o najlepszych i najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych na świecie. Wśród nich Google, Bing i Yahoo dominują na rynku wyszukiwarek i są używane codziennie przez większość osób na świecie.