Po co chodzić do groomera?

Właściciele psów mają coraz większą świadomość tego, jak ważna jest pielęgnacja ich pupili. I nie chodzi tu tylko o to, aby ulubieniec zachwycał przechodniów podczas spaceru. Niektóre zabiegi są wręcz konieczne dla zachowania zdrowej sierści i skóry psa. I tu na scenę wkracza groomer, czyli psi fryzjer. Po co do niego chodzić?

Po co chodzić do groomera?

Groomer – kim jest i czym się zajmuje?

Groomer to po prostu psi fryzjer. Jednak jego kompetencje nie ograniczają się tylko do strzyżenia sierści, ale obejmują kompleksową pielęgnację psa. Co więc groomer zrobi dla Twojego pupila? Przede wszystkim wykąpie go, wyczyści mu uszy, oczy i jamę ustną. To jednak nie koniec. Psi fryzjer, kiedy to konieczne trymuje i strzyże psa (lub wykonuje obie te czynności).

U groomera dobierzesz także kosmetyki pielęgnacyjne dla swojego pupila. Kiedy Twój pies ma problemy z sierścią lub alergiczną skórę, groomer doradzi, jakie preparaty będą dla niego najlepsze.

Pierwsza wizyta u groomera może wiązać się z dużym stresem Twojego psa. Wybierz zatem taki salon psiej piękności, gdzie pracują mili specjaliści. Jeśli mieszkasz w okolicy Warszawy, zdecyduj się na psiego fryzjera z Wyszkowa. Zyskasz gwarancję świetnie wykonanej usługi, a Twój pupil przestanie się tak bardzo denerwować.

Po co zabierać psa do groomera?

Psi fryzjer ma ukończone kursy groomerskie, zna także podstawy kynologii, czyli nauki o psach. Bywa, że dobry groomer jest także psim behawiorystą, więc możesz bez wahania powierzyć mu swojego pupila (nie obawiając się o to, że specjalista sobie z nim nie poradzi).

A kiedy zabrać psa do groomera? Na pewno jest to konieczne, kiedy chcesz, aby Twój pies był zadbany i miał zdrową sierść. Czasami próba, chociażby wyczesania psa w domowym zaciszu kończy się niepowodzeniem. Psi fryzjer ma nie tylko świetne podejście do zwierząt, ale jeszcze dysponuje odpowiednimi narzędziami.

Groomera warto odwiedzić także wtedy, gdy nie wiesz, jak pielęgnować psa na co dzień. Psi fryzjer ostrzyże Twojego pupila, wytrymuje go i nada jego futerku elegancką linię. Specjalista wie, jaką długość sierści powinny mieć poszczególne rasy, aby dobrze się prezentowały.

Jakie rasy psów powinny odwiedzać groomera?

Kiedyś czworonożnymi gośćmi salonów psiej piękności były tylko psy wystawowe. Dzisiaj, jak już wspomniano, wzrasta świadomość na temat pielęgnacji czworonogów. Do psiego fryzjera warto zabrać praktycznie każdego psa, choć są rasy, które strzyżenia lub trymowania po prostu potrzebują. Należą do nich spaniele, shih-tzu, maltańczyki, sznaucery, ale także yorki, owczarki niemieckie czy golden retrivery.

Dlaczego warto iść do psiego fryzjera?

Przyznaj, samodzielne czesanie psa w domu to nieraz karkołomny wyczyn. Twój pupil kręci się, jest niespokojny lub traktuje to jako świetną okazję do zabawy. Ty czeszesz swojego psa przez maksymalnie 20 minut, natomiast groomer robi to przez 2 godziny, poświęcając czas każdemu splątaniu. W efekcie sierść Twojego pupila staje się jedwabista i gładka.

To jednak nie wszystko. Psi fryzjer wyczaruje Twojemu psu modną fryzurę dostosowaną do wymogów danej rasy. Sam nie byłbyś w stanie tego zrobić, co najwyżej nadmiernie skróciłbyś futerko swojego czworonoga (a to nie wyszłoby mu na dobre).

Trymowanie to z kolei zabieg, który usuwa martwe włosy. Jeśli zalegają one w skórze Twojego pupila, może to doprowadzić do wielu schorzeń.

Groomer ma do dyspozycji wiele specjalistycznych narzędzi: nożyczek, trymerów, grzebieni i szczotek. Dzięki temu odpowiednio zajmuje się futerkiem Twojego psa, nie niszcząc go. Zwróć uwagę także na stół groomerski. Czworonogowi jest na nim naprawdę wygodnie, a psiemu fryzjerowi łatwiej wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne. W niektórych salonach groomerskich znajdują się stoły elektryczne. Psy-seniorzy nie muszą na nie wskakiwać, a wygodnie jadą w górę niczym w windzie.

Groomer to specjalista z dużym doświadczeniem. Zna się na pielęgnacji, strzyżeniu i trymowaniu. Dodatkowo potrafi każdą wizytę w swoim salonie zamienić w przyjemność dla psa. Wykąpany, wyczesany i odnowiony, Twój pupil odzyska wigor i ładny wygląd.