Połącz płytki gładkie i wzorzyste w swojej łazience lub kuchni

Osoby, które chcą urządzić swoją łazienkę czy kuchnię w stylistyce klasycznej, mogą zdecydować się na niewielkie rozmiary płytek ściennych i podłogowych.

Kafelki w formatach 5×15 cm czy 5×25 cm świetnie sprawdzają się nie tylko w małych pomieszczeniach, ale można je bez problemów dopasować do miejsc nietypowych, gdzie duże formaty płytek nie sprawdzą się. W ofercie producenta Equipe znajdziemy również płytki kwadratowe, gładkie lub wzorzyste, w formacie 13,2×13,2 cm oraz 20×20 cm.

Połącz płytki gładkie i wzorzyste w swojej łazience lub kuchni

Wiele możliwości zastosowania płytek ściennych w małych formatach

Zaletą małych płytek jest to, że nie trzeba ich docinać, prostokątne małe kafelki z kolekcji Coco, Artisan, Lanse czy Arrow można również układać na wiele sposobów, pionowo, poziomo, w jodełkę, uzyskując wiele możliwości estetycznych i ciekawych efektów na ścianie. Płytki te są dostępne w wielu kolorach, znajdziemy tu odcienie białe, czarne, szare, niebieskie, granatowe, różowe, każdy zatem dobierze odpowiednie płytki, które uzupełnią wystrój wnętrza. Wzorzyste płytki, mozaiki geometryczne i roślinne, oferują coś zupełnie innego niż każdy inny styl płytek podłogowych czy ściennych. Kreatywne kształty i misterne wzornictwo płytek Art Nouveau Karlsplatz Grey przyciągają wzrok i pięknie prezentują się w każdym miejscu w łazience czy kuchni. Wzorzyste płytki równie dobrze sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach.

Płytki wzorzyste są na tyle uniwersalne, że można je stosować zarówno na podłodze w łazience, jak i na ścianach. Innym powodem, dla którego ten styl płytek stał się tak popularny, jest to, że dodają one designerskiego wyglądu. Sprawia to, że łazienka wydaje się bardziej ciekawa, elegancka. Możemy ich z powodzeniem używać w każdym pomieszczeniu na podłodze, wybierając ściany w neutralnej kolorystyce.

Płytki proste o kształcie cegły doskonale współgrają z płytkami wzorzystymi. Jednolity, błyszczący lub matowy wygląd płytek sprawia, że są one doskonałym wyborem na ściany łazienki nad wzorzystą podłogą wyłożoną płytkami mozaikowymi. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wybór gładkiej płytki, która pasuje do koloru płytki ze wzorem. Pełną ofertę płytek Equipe znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Equipe/7743. Małe jasnoszare kafelki Artisan Alabaster lub Arrow Quicksilver dobrze współgrają z rustykalnymi szarymi wzorami w monochromatycznej palecie barw płytek Art Nouveau Karlsplatz Grey. Możemy również wybrać kafelki ścienne białe Equipe Lanse White lub Coco White w wersji matowej lub błyszczącej.