Słodkie i smaczne lody

Osoby, które chcą zjeść dobre lody, z pewnością powinny poszukać lodów, które nie zawierają barwników, konserwantów czy też różnego rodzaju polepszaczy smaku.

Powinny być to lody raczej na bazie mleka oraz owoców. Czasem także lody mogą być posłodzone, jednak obecnie coraz częściej poszukiwane są lody mniej kaloryczne, o mniejszej zawartości cukru. Oczywiście w wielu przypadkach najtańsze lody nie będą zbyt wysokiej jakości, powinniśmy zwrócić na to uwagę, warto sprawdzić skład na etykiecie. Często są to bardzo wymyślne smaki lodów, których po prostu nie da się otrzymać ze składników naturalnych, dlatego też nie powinniśmy ich wybierać. Najlepsze będą lody owocowe, które zawierają wiele owoców, czasem także kawałki naszych ulubionych truskawek czy malin. Słodkie i smaczne lody

Oczywiście dostępne są lody także z owoców bardziej egzotycznych, takich jak ananasy, banany, czy mango.

Z pewnością będzie to bardzo ciekawy smak, którego nie spotkamy na co dzień. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wśród najmłodszych lody czekoladowe, mogą być to także lody o smaku naszych ulubionych batoników czy też ciastek. Oczywiście lody mogą posiadać różnego rodzaju dodatki, różnego rodzaju polewy czy posypki, wszystko oczywiście w zależności od tego, jakie lody preferujemy i z jakimi dodatkami lubimy je jeść. Obecnie istnieje bardzo wiele rodzajów różnych lodów, spotkamy różne odmiany, lody serwowane w różny sposób, przykładowo w restauracji może być to pucharek z lodami, do tego różnego rodzaju ciastka czy też wafle, które będą doskonale komponowały się z naszymi lodami. Naturalnie najczęściej będziemy kupować lody na patyku, są one bardzo wygodne i smaczne, w wielu smakach i także o różnej wielkości. Kiedyś bardzo często spotykane były lody w wafelku, w Polsce cieszyły się dużą popularnością lody Bambino, z pewnością wiele osób pamięta je ze swojej młodości. Obecnie kiedy wchodzimy do sklepu spożywczego możemy tam znaleźć bardzo dużą ilość różnych lodów od różnych producentów, czasem ciężko jest wybrać. Z pewnością warto zwracać uwagę na mniejszych producentów, często producent lodów rzemieślniczych oferuje bardzo zdrowe lody produkowane według starych receptur, które z pewnością będą nam smakowały. Są to lody bez różnego rodzaju sztucznych dodatków, co z pewnością wpływa na ich jakość.