Trzymaj objawy astmy na dystans dzięki tym przydatnym wskazówkom

Astma może być przerażającą przypadłością.

Niemożność prawidłowego oddychania może prowadzić do niepokoju i strachu. Współpraca z lekarzem i dbanie o siebie to kluczowe sposoby kontrolowania astmy. Ten artykuł to lista pomysłów, które możesz wdrożyć, a które mogą pomóc w lepszej kontroli astmy.Jeśli masz astmę i żyjesz w zimnym środowisku, możesz rozważyć przeprowadzkę. Jest faktem medycznym, że zimna pogoda wywołuje ataki astmy, podczas gdy upały pomagają kontrolować ataki i objawy astmy. Miejsca takie jak Floryda i Karaiby mają mniejszą populację astmy.Wydychaj jak najmocniej podczas ataku astmy. Jeśli w ogóle nie możesz oddychać, idź do szpitala; jednak kontrolowanie tempa wydechu może czasami pomóc w powstrzymaniu mniej poważnego ataku. Wypuść powietrze z płuc szybkimi, mocnymi wydechami. Zmuś płuca do wyrzucenia jak największej ilości powietrza. Następnie wykonaj trzy małe wdechy, a następnie głębszy wdech, aby wygodnie wypełnić płuca. Następnie ponownie zrób silny wydech. Stworzy to rytm i pomoże ci być świadomym sposobu, w jaki oddychasz. Ponadto wielokrotnie opróżnia płuca z powietrza, dzięki czemu możesz wciągnąć więcej powietrza bogatego w tlen. Możesz zacząć kaszleć i może pojawić się trochę plwociny, ale nie stanowi to problemu i skupiasz się na powrocie do zrelaksowanego, rytmicznego wzorca oddychania.Kontrolowanie alergii jest ważne, aby kontrolować astmę. Alergie i astma często idą w parze, a kiedy twoje alergie lub zaostrzy się, twoja astma prawdopodobnie to zrobi. Trzymaj objawy astmy na dystans dzięki tym przydatnym wskazówkom

Oprócz inhalatora pamiętaj o stosowaniu leku przeciwalergicznego, gdy sezon alergiczny jest u szczytu.Posiadanie szybko działającego inhalatora jest niezbędne, aby uchronić astmatyków przed wystąpieniem ciężkich objawów.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się, czy odpowiedni będzie dla Ciebie inhibitor leukotrienów. Inhibitor leukotrienów służy do zapobiegania leukotrienom. Leukotrien spowoduje stan zapalny w układzie oddechowym, powodując atak astmy. Inhibitor zapobiega leukotrienom, co może zmniejszyć liczbę ataków astmy, z którymi się borykasz.Osoby cierpiące na ciężką astmę powinny zażywać środki przeciwbólowe na bazie paracetamolu. Aspiryna, NLPZ i leki na bazie ibuprofenu, takie jak Advil lub Motrin, mogą wywołać lub pogorszyć ataki astmy. Pamiętaj, aby mieć przy sobie odpowiedni rodzaj leku, ponieważ Twoi współpracownicy, przyjaciele lub członkowie rodziny mogą nie mieć odpowiedniego.Coroczny zastrzyk przeciw grypie ma kluczowe znaczenie, jeśli masz astmę lub masz dziecko z astmą. Coroczne szczepienie pomoże zminimalizować liczbę infekcji, z którymi borykają się Twoje dzieci.Unikaj jedzenia pokarmów, które powodują gazy lub wzdęcia. Dodatkowa pełnia brzucha wywrze dodatkowy nacisk na brzuch. To sprawia, że ​​przepona rozszerza się i kurczy podczas oddychania jeszcze trudniej niż zwykle. Chociaż wzdęcia prawdopodobnie nie wywołają pełnego ataku, będą przeszkadzać w oddychaniu.Dym tytoniowy jest często wyzwalaczem dla wielu osób z astmą, niezależnie od ich normalnych wyzwalaczy. Nikt nie powinien palić wokół ciebie, ani wpuszczać dymu do domu lub samochodu. Silne zapachy, takie jak perfumy i inne wdychane substancje drażniące, mogą również powodować reakcję, która może spowodować atak.Kontrolowanie astmy nie zawsze jest tak trudne, jak się wydaje. Upewnij się, że dbasz o siebie, zapewniając odpowiednią ilość odpoczynku, diety i ćwiczeń, a także utrzymuj środowisko wolne od kurzu i pleśni. Jeśli zastosujesz się do wskazówek i sugestii, które zostały tutaj przedstawione, możesz w krótkim czasie zauważyć znaczące wyniki w swoim samopoczuciu.