Wiertaki udarowe, czyli jak ułatwić sobie prace budowlane

Praktycznie każdy, kto pracuje w branży budowlanej wie, że podstawą dobrego wykonywania swoich obowiązków są odpowiednie narzędzia.

W pracach biurowych będzie to komputer, skaner, drukarka, a dla krawcowej ważne będzie posiadanie igły, nici oraz maszyny do szycia. Nie inaczej jest w przypadku szeroko rozumianego budowlańca. Młotek, poziomnica czy miarka są nieodłącznym atrybutem każdego, kto pracuje w budownictwie niezależnie czy zajmuje się głównie remontami, czy wznoszeniem różnego rodzaju konstrukcji.

W przypadku budownictwa ważnym narzędziem jest także wiertarka, zaczynając od tej najprostszych poprzez udarowe, aż do dużych profesjonalnych wiertnic, którym żaden materiał niestraszny. Jednakże narzędzie to nie jest tylko zarezerwowane dla profesjonalistów, ale jest szeroko wykorzystywane przez amatorów w pracach domowych. Szczególnie przydatne podczas wieszania półek, luster czy ramek z rodzinnymi zdjęciami.

Must have domowej narzędziowni

Praktycznie każdy z nas w domu posiada zwyczajną, o niedużej mocy wiertarkę, która idealnie sprawdza się w przypadku składania mebli lub wiercenia w drewnie i ścianach starszych budynków. Jednak, kiedy przychodzi do powieszenia czegoś ciężkiego, a co za tym idzie, użyte kołki dosyć szybko zyskują na średnicy, taki zwykły sprzęt może nie wystarczyć. A na pewno nie wystarczy w nowo budowanych mieszkaniach, gdzie ściany są wykonane z twardszego materiału niż cegła, czy pustak. Na ratunek przychodzi wtedy wiertarka udarowa, której niestraszne są żadne materiały betonowe. Wspomniany przyrząd do wiercenia jest tak skonstruowany, że wiertło oprócz ruchu obrotowego, wykonuje jeszcze ruch wzdłuż kierunku wiercenia, uderzając tym samym w wiercony materiał. Praktycznie każda taka wiertarka posiada trzy funkcje takie jak wiercenie, wiercenie z udarem oraz sam udar. Tak więc decydując się na zakup takiego urządzenia, kupujący dostaje trzy opcje, które zabezpieczą możliwość wykonania większości prac domowych związanych z wykonywaniem otworów oraz kuciem.