Izolacje budynków za pomocą natryskiwanej pianki

Izolację z pianki natryskowej można natryskiwać we wnękę ściany, aby stworzyć barierę powietrzną.

Pianka w sprayu z otwartymi komórkami jest w niektórych sytuacjach lepszą opcją niż z zamkniętymi komórkami. Dom ma tendencję do przesuwania się i osiadania, więc potrzebujesz izolacji, która może się poruszać i wyginać razem z elewacją domu, a najbardziej odpowiednia do tego jest pianka poliuretanowa w sprayu o otwartych komórkach.

Izolacje budynków za pomocą natryskiwanej pianki

Czym się różnią pianka poliuretanowa otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa

Podczas gdy otwarte i zamknięte komórki są izolacjami z pianki natryskowej, istnieją między nimi różnice w zakresie ich zastosowania, ich wydajności w domach w porównaniu z innymi rodzajami ocieplenia i ich ogólnej pracy. Pianka o otwartych komórkach jest lekka, giętka i łatwa w obróbce, natomiast pianka o zamkniętych komórkach jest bardziej sztywna i bardzo gęsta. Piana poliuretanowa z otwartymi komórkami ma bardzo wysoką szybkość ekspansji w porównaniu do piany z zamkniętymi komórkami, czasami nawet 100 razy większą niż powierzchnia początkowa. To sprawia, że jest idealną opcją dla domów, ponieważ dostaje się do wszystkich zakamarków na strychach, w piwnicach i innych miejscach, które są trudno dostępne dla innych rodzajów izolacji. Po nałożeniu pianka natryskowa o zamkniętych komórkach ma bardzo minimalną rozszerzalność. Zamknięta komórka działa zarówno jako bariera dla powietrza, jak i bariery wodnej.

Tradycyjne izolacje, takie jak celuloza i włókno szklane, nadal umożliwiają przepływ powietrza do domu. Oznacza to, że w miesiącach zimowych ciepło ucieka, a zimne powietrze dostaje się do środka. Izolacja piankowa jest jedynym produktem, który działa jak izolator i uszczelnienie powietrzne. We własnym domu z pewnością nie chcesz zmagać się z zimnymi podłogami lub przeciągami dochodzącymi z dołu ścian nowego domu lub koszmarem zamarzniętych rur wodnych czy kanalizacyjnych. Odpowiednia izolacja pomieszczeń za pomocą natrysków z pianki poliuretanowej z otwartymi lub zamkniętymi komórkami skutecznie zapobiegnie utracie ciepła z domu.

Ponieważ pianka poliuretanowa otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa jest świetnym izolatorem, zapobiega również kondensacji wilgoci i uszkodzeniom elementów konstrukcyjnych w domach.