Sprawdzone naturalne sposoby na przeziębienie

W przypadku kiedy czujemy, że nasz nos jest zbytnio wysuszony, wówczas to możemy mieć problem z odpowiednim nawilżaniem, naszą śluzówką.

W tym przypadku możemy być narażeni na różnego rodzaju choroby, ponieważ nawilżona śluzówka zatrzymuje różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje, które mogłyby dostać się do naszych dróg oddechowych, zatem odpowiednie nawilżenie jest tutaj ważne. Jest to oczywiście nieprzyjemne uczucie, trzeba odpowiednio dbać o prawidłową błonę nosa, należy go regularnie czyścić, warto pamiętać, że śluzówka jest narażona na różnego rodzaju zapalenia i podrażnienia. Obecnie na rynku możemy zakupić różnego rodzaju preparaty, które przyśpieszają proces regeneracji naszych dróg oddechowych. Typowymi objawami podczas suchości nosa jest swędzenie, uczucie zatkanego nosa, możemy także zacząć kichać. Kiedy pojawią się tego rodzaju objawy, powinniśmy szybko reagować, nawilżać za pomocą specjalnych kremów, czy preparatów w sprayu, które aplikujemy do nosa. Oczywiście przyczyny suchości nosa jest wiele, możemy do nich zaliczyć kurz, nieprawidłowo działające urządzenia wentylacyjne, klimatyzacje, która nie jest odpowiednio czyszczona. Sprawdzone naturalne sposoby na przeziębienie

Na tego rodzaju stan może wpływać także dym papierosowy, środki chemiczne, różnego rodzaju substancje, jakie mogą występować na różnych stanowiskach pracy.

Dlatego jeżeli mamy do czynienia z tego rodzaju substancjami, powinniśmy nosić maski ochronne, które filtrują powietrze, nie dopuszczając do dostawania się substancji niebezpiecznych do naszego nosa i dróg oddechowych. Sprawdzonym i poleconym preparatem jest balsam jerozolimski krople Bonifratrów. Posiada on bardzo dobre właściwości nawilżające, możemy aplikować go za pomocą sprayu. Jest to produkt naturalny, dzięki czemu nie uczula, jest łatwo przyswajalny przez nasz organizm. W jego składzie znajdziemy wyciąg z dziewanny, lipy, rumianku, tymianku, melisy, znajduje się w nim także olejek eukaliptusowy, który wspomaga działanie naszego układu oddechowego. Dodatkowo zawiera witaminy B2 oraz B3, które wspierają prawidłowe działanie błon śluzowych, regulują różnego rodzaju procesy związane z prawidłowym funkcjonowaniem naszych dróg oddechowych.