Na co należy zwrócić uwagę wybierając ubrania do karmienia piersią

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając odzież dla matek karmiących piersią. Wiele kobiet karmi piersią dłużej, niż trwa ciąża.

Ponieważ możesz karmić piersią w różnych porach roku i w różnych okolicznościach, szukaj ubrań, które przetrwają próbę czasu i będą modne przez długi czas. Upewnij się, że masz odzież pasującą do różnych sytuacji oraz w ulubionych kolorach, i które nie znudzą ci się po kilku miesiącach używania. Wtedy zawsze możesz dodać swój własny, niepowtarzalny akcent w postaci wyrazistej biżuterii lub butów. Jeśli chodzi o nadruki, to klasyczne wzory, jak paski czy kwiaty, z pewnością nigdy nie wyjdą z mody. Oszczędzaj pieniądze, mieszając i dopasowując istniejące elementy garderoby. Jeśli masz ulubioną koszulę, wystarczy założyć pod spód podkoszulek, i już jesteś gotowa do wyjścia na zakupy czy kawę z koleżankami. Szukaj w sklepach ubrań, które ułatwią karmienie piersią, ponieważ czasami trudno jest czuć się komfortowo, siedząc na środku przepełnionej restauracji, czy w innym miejscu publicznym, ale maluch nie może czekać na jedzenie. Bluzki lub sukienki z podwójnymi warstwami świetnie sprawdzają się, aby nie czuć się zbytnio obnażonym.

Wystarczy rozchylić warstwy materiału, aby podać dziecku pierś bez wzbudzania sensacji czy zainteresowania obcych osób.

Wiele ubrań dla matek karmiących jest obecnie zaprojektowanych, aby ułatwić dostęp do piersi jedną ręką. Są świetne, ponieważ pozwalają twojej drugiej ręce pozostać wolną, aby pomóc prawidłowo podtrzymywać dziecko, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj są to odpowiednio wszyte ukryte zamki błyskawiczne czy guziki, które łatwo jest rozpiąć. Jeśli czujesz się trochę skrępowana odsłanianiem brzucha podczas karmienia piersią, poszukaj bluzek, których nie trzeba podciągać do góry. Na specjalne okazje z pewnością przyda się elegancka bluzka do karmienia piersią. Niektóre kroje, takie jak dekolty kopertowe, w których pociągasz jedną stronę w dół, są w takiej sytuacji dobrym pomysłem. Wybieraj ubrania wykonane z naturalnych włókien, takich jak bawełna, wiskoza lub bambus, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy komfort podczas karmienia.