Zastraszony zakupami samochodowymi? Sprawdź te wskazówki

Czy uważasz, że daj się oszukać, kupując pojazdy? Dzieje się tak, ponieważ sprzedawca stara się uzyskać od Ciebie świetną prowizję.

Nigdy nie myśl o swoim sprzedawcy jak o przyjacielu. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej porad i informacji na ten temat.Negocjacje pomagają zaoszczędzić dużo pieniędzy na zakup. Nigdy nie płać ceny naklejki za pojazd. Dealerzy zawyżają ceny, aby dać miejsce na negocjacje i sprawić wrażenie, że otrzymujesz dobrą ofertę, mimo że dają tylko niewielką zniżkę.Zabierz ze sobą do dealera zapasowy zestaw kluczy. Kiedy poproszą o klucze do twojego handlu, daj im zapasowe. Niektórzy dealerzy będą używać kluczyków do Twojego samochodu, aby zatrzymać Cię jako zakładnika, jeśli umowa nie zostanie zawarta. Chcesz tego uniknąć, więc upewnij się, że masz możliwość wyjścia z salonu w dowolnym momencie bez konieczności proszenia o klucze.Kupując samochód kompaktowy lub subkompaktowy, upewnij się, że jest w nim wystarczająco dużo miejsca dla każdej osoby, która nim będzie jeździła. Samochód może być Twoim codziennym kierowcą, ale może nie mieć wystarczająco dużo miejsca na nogi dla innych domowników. Jeśli jest szansa, że ​​ktoś inny będzie jeździł samochodem od czasu do czasu, zabierz go ze sobą na zakupy.Sprawdź przebieg pojazdu, zanim zgodzisz się na jego zakup. Nawet jeśli wiesz, że dany samochód powinien uzyskać określony przebieg na benzynie, upewnij się, że nadal tak jest. Samochód może z czasem tracić sprawność, co może oznaczać duże wydatki na dojazd do miejsc, do których trzeba się udać.Poproś o sprowadzenie własnego mechanika. Wybierz uczciwego mechanika o dobrej reputacji. Nie używaj mechanika dealera. Twój mechanik może ci powiedzieć, czy jest to bezpieczne i czy samochód jest wart twojego dolara.Zdecyduj, czy chcesz samochód używany, czy nowy. Nowy samochód ma oczywiste zalety, ale używane samochody również mogą być całkiem niezłą okazją. Zastraszony zakupami samochodowymi? Sprawdź te wskazówki

Obecnie istnieje wiele certyfikowanych samochodów używanych, które sprawdzają się dobrze i kosztują znacznie mniej niż nowe samochody.Porozmawiaj ze znajomymi i sąsiadami przed zakupem samochodu.

Zapytaj, jak wyglądało ich doświadczenie z różnymi dealerami i odwiedzaj tylko te dealerzy, o których słyszysz pozytywne rzeczy. Może to zaoszczędzić wiele kłopotów podczas zakupów i sprawić, że zakup samochodu będzie o wiele przyjemniejszy.Trzymaj się mocno swojej zaliczki. Samochody można sprzedawać bez zaliczki; jednak trochę pieniędzy w dół pomoże w ostatecznym koszcie. Uważaj na sprzedawców, którzy proszą Cię o zwiększenie zaliczki. Te dodatkowe pieniądze zazwyczaj trafiają tylko do kieszeni sprzedawcy i dealera i nie pomagają w osiągnięciu zysków.Zawsze, gdy szukasz samochodu, czy to nowego, czy starego, upewnij się, że bierzesz go na jazdę próbną. Musisz wyczuć swój samochód, aby zobaczyć, czy możesz sobie wyobrazić, jak jeździsz nim dzień w dzień, więc ten krok nie może być wystarczająco podkreślony.Nie zgadzaj się na gwarancje aktualne w przypadku samochodów używanych. Prawdopodobnie pożałujesz tej decyzji, jeśli ją podejmiesz. Każdy dealer powinien przynajmniej udzielić krótkoterminowej gwarancji na każdy kupowany samochód. Jeśli zgaśnie Twoja skrzynia biegów lub silnik po odjeździe, musisz zapłacić za naprawy.Nie przyjmuj tego, co chce ci sprzedać sprzedawca. To nie jest w twoim najlepszym interesie. Powinieneś negocjować, aby uzyskać najlepszą ofertę. Dlatego zastosuj wszystkie te taktyki i wskazówki, abyś mógł dobrze i mądrze się targować.