Stawiamy dom na kredyt

Wiele osób właśnie w ten sposób działa, bo inaczej nigdy by nie ruszyły z budową i nigdy by jej nie dokończyły.

Niektóre osoby zaczynają samodzielnie, ale widać, że idzie to zbyt długo i wtedy trzeba będzie wziąć kredyt. Jeśli mamy działkę i powiedzmy mamy już mury to o wiele łatwiej będzie otrzymać kredyt hipoteczny.


Mamy już jakiś zastaw i bank o wiele chętniej nam kredytu udzieli. Czy możemy powiedzmy wziąć sobie sto tysięcy kredytu, bo szacujemy, że tyle wyjdzie budowa? Niestety, ale nie. To rzeczoznawca z banku przyjedzie i wskaże nam ile ma kosztować budowa. Może to być nie sto tysięcy tylko dwieście i my musimy się na to zgodzić. Plusem jest tylko to, że jeśli dostajemy dwieście to nie musimy z tego korzystać. Mało, komu udaje się całej kwoty nie wykorzystać i sami się przekonamy jak to wygląda. Skoro są pieniądze to wydajemy więcej, kupujemy lepsze materiały, a to wszystko sporo kosztuje. Tak to już jest, że w teorii budowa domu zawsze jest tańsza, ale w praktyce nie jest już tak wesoło.

Nasz kredyt hipoteczny

To nasz kredyt hipoteczny, dlatego im dłużej będziemy się nad nim zastanawiać tym lepiej. Jeśli chcemy negocjować warunki umowy z bankiem to jedynie doradca finansowy jest w stanie nam pomóc. To będzie osoba, która ma kontakty i może w krótkim czasie dotrzeć do najlepszych ofert banku. My sami nigdy byśmy tego nie zrobili, a on wie jak się to wszystko robi. Taka fachowa pomoc jest nam bardzo potrzebna, bo nawet niewielkie oszczędności w skali miesiąca na racie będą duże, jeśli przeliczymy to wszystko przez dwadzieścia czy trzydzieści lat. Musimy podjąć właściwą decyzję, dlatego skontaktujmy się z doradcą finansowym doradca kredytowy Kraków, a on powie nam, co dalej należy robić. To osoba, która jest bardzo dobrze obeznana w rynku kredytów hipotecznych i wie gdzie należy szukać najlepszych ofert. Kredyty hipoteczne nadal są w naszym kraju bardzo popularne, ale banki mają coraz więcej wymagań żeby pieniądze otrzymać, dlatego warto wspomagać się doradcą finansowym.