Budowanie mieśni

Bez względu na motywację do angażowania się w budowanie mięśni, będziesz czerpać z niego znaczne korzyści.

Właściwe postępowanie jest bardzo ważne, aby uniknąć obrażeń i utrzymać rutynowe czynności. Skorzystaj z porady z poniższego artykułu, aby znaleźć dla Ciebie świetną procedurę, która sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się świetnie.
Bądź cierpliwy. Budowanie mięśni nie jest szybką naprawą; Potrzeba czasu, zanim zaczniesz widzieć rozwój mięśni. Może to być zniechęcające i sprawić, że chcesz zrezygnować. Jeśli jednak ćwiczysz z właściwą techniką i rób to, co musisz zrobić, ufaj, że wyniki przyjdą punktualnie.


Pamiętaj, że mięśnie rosną podczas okresów odpoczynku, jeśli próbujesz zbudować mięśnie. Tak więc spróbuj ograniczyć trening siłowy do 2 lub 3 dni w tygodniu z dniem odpoczynku pomiędzy. W dni wolne można skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczeń cardio, aby dać mięśniom przerwę.

Powstrzymaj się od wykonywania treningu siłowego i ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jeśli twoim celem jest budowanie mięśni i niekoniecznie popraw ogólną sprawność. Powodem tego jest to, że te dwa rodzaje ćwiczeń powodują, że twoje ciało reaguje w sprzeczny sposób. Skoncentrowanie się wyłącznie na budowaniu mięśni pomoże ci zmaksymalizować twoje wyniki.

Genetyka będzie odgrywać rolę w ilości budowania mięśni, które widzisz. Jeśli twoja rodzina nie zapewniła ci odpowiedniej genetyki, aby mieć ciało, o którym marzysz, być może będziesz musiał pracować dwa razy ciężej, aby zobaczyć jakiekolwiek wyniki. To nie znaczy, że jest to niemożliwe, oznacza to po prostu cięższą pracę.

Powinieneś w pełni ćwiczyć się podczas wykonywania ćwiczeń podnoszenia ciężarów, aby zmaksymalizować wyniki uzyskiwania przyrostu masy mięśniowej. Zrób to, zmuszając się do robienia kolejnych powtórzeń, aż absolutnie nie możesz. To wysyła jasny sygnał do twojego ciała, że ??potrzebujesz więcej mięśni. Pamiętaj, aby uzyskać pomoc od obserwatora, aby nie spadł nagle na wagę, gdy skończysz.

Wciśnij wszystkie swoje ćwiczenia do uszkodzenia mięśni. Każde powtórzenie musi zostać przesunięte do punktu, w którym twój mięsień nie może zrobić jeszcze jednego zestawu z powodu zmęczenia. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz światło i zwiększasz do maksymalnej wagi, musisz upewnić się, że nie ma znaczenia, jaką wagę używasz, aby popchnąć do zmęczenia.

Zerknij na super supla somatodrol

Posiadanie niezawodnego partnera treningowego jest bardzo ważne przy budowaniu mięśni. Ten partner może Ci pomóc dostrzec te kilka dodatkowych powtórzeń, których nie możesz zrobić sam. Może to również pomóc, jeśli twój partner treningowy jest silniejszy od ciebie, ponieważ może zmusić cię do cięższej pracy.

Tworząc rutynę, która obejmuje złożone treningi, osiągniesz najszybszy wzrost mięśni. Teoria za tymi ćwiczeniami polega na tym, że podczas jednego ćwiczenia powinieneś używać różnych mięśni. Na przykład prasa stołowa będzie używać naraz, tricepów i mięśni klatki piersiowej.

Rozłóż swoje treningi, aby podnosić ciężary co drugi dzień. Spędź jeden dzień, ćwicząc całe ciało, a następnie odpocznij następnego dnia. Twoje mięśnie będą rosnąć podczas odpoczynku, a nie podczas ćwiczeń. Chociaż może się wydawać, że nic nie robisz w wolne dni, twoje ciało wciąż ciężko pracuje.

 

Użyj treningu piramidy. Pojedynczy schemat podnoszenia ciężaru nie daje wyników na zawsze.

Dlatego powinieneś próbować piramidować swoją wagę, używając cięższych ciężarów w każdym zestawie. Ciężkie zestawy pozwalają budować siłę, a średnie ciężary maksymalizują wzrost mięśni. Pozwala to uzyskać zarówno siłę, jak i rozmiar w jednym treningu.

Użyj stojaka na moc, aby zapobiec zmiażdżeniu sztangi podczas wykonywania dużego przysiadu. Wiele stojaków na przysiady zawiera szpilki, które można ustawić poniżej maksymalnej głębokości przysiadu. Jeśli nie uda ci się wykonać repa, możesz po prostu zrzucić wagę na te agrafki. Dlatego nie musisz martwić się o podnoszenie więcej, niż jesteś w stanie.

Budowanie mięśni i ich kondycjonowanie to świetne sposoby, aby schudnąć, zwiększyć siłę i uzyskać ciało w najwyższej formie. Mam nadzieję, że poradnik tego artykułu zwiększył twoją wiedzę i zwiększył twoją motywację. Zaimplementuj te wskazówki w swoich treningach, a będziesz silniejszy, zdrowszy i niesamowicie sprawny w mgnieniu oka!